Очільниця музею Голодомору Леся Гасиджак захищатиме гідність та ділову репутацію у суді
Джерело: Леся Гасиджак/Facebook
2 жовтня в.о. Генеральної директорки Національного музею Голодомору Леся Гасиджак повідомила, що подала до суду на Клима Братківського через цькування її зовнішності та заплямування ділової репутації.
Ну що ж. Перший пішов. Позовна заява (відповідач – Братківський Клим Сергійович) про захист гідності та ділової репутації, визнання інформації дискримінаційною та недостовірною та відшкодування шкоди – вже в Голосіївському районному суді м. Києва, – зазначила очільниця музею.
Гасиджак зауважила, що цей позов – це не тільки відстоювання честі, а й підтримка іншим жінкам і чітка позиція: “змовчати – це розв’язати руки новим хейтерам”.
Спільно з адвокатами Гасиджак очікуватиме на відкриття провадження і судового процесу. Вона зазначила, що складність, виснажливість і брудноту процесу їй поки що важко уявити.
Жовтень і осінь, які я завжди так любила, обіцяють бути спекотними… – мовиться у дописі.
У пресслужбі Асоціації жінок-юристок “ЮрФем”, котрі представлятимуть інтереси Гасиджак у суді, зауважили, що ніхто не має права принижувати людину через її зовнішній вигляд та дискримінувати за будь-якими іншими ознаками.
Та додали, що найчастіше таких нападок зазнають саме жінки, котрі перебувають на керівних посадах та займають активну громадську позицію. В організації висловили переконання, що наше суспільство “вже може дозволити собі більш виважене ставлення до інакшості та різноманіття”.
Раніше кандидатка історичних наук Леся Гасиджак заявила, що готує позов до суду через образу честі та гідності.
Довідка. В.о. Генерального директора Національного музею Голодомору-геноциду, кандидатка історичних наук Леся Гасиджак готує позов до суду через образу честі та гідності. Нещодавно її зацькували у соцмережі через зовнішність.
Напередодні юрист Клим Братківський на своїй сторінці у Facebook написав, що Леся Гасиджак, яка є в.о. Гендиректора музею Голодомору, не може обіймати свою посаду через невідповідну зовнішність.
Дехто у коментарях підтримав думку Братківського, проте більшість користувачів засудили юриста через лукізм і наголосили, що таке ставлення до людей – неприпустиме.
Згодом Братківський свій пост видалив, проте користувачі встигли зробити скриншоти згаданого запису.
Леся Гасиджак відреагувала на допис Братківського та повідомила, що готує позов до суду через образу честі та гідності.
За її словами, вона спокійно ставиться до хейту у свій бік, однак подаватиме до суду, оскільки подібні історії трапляються щоденно з жінками в Україні.
- В.о. Генерального директора Національного музею Голодомору-геноциду Лесю Гасиджак нещодавно зацькували у соцмережі через зовнішність. Вона розповіла про людей, які впізнають її на вулиці й підтримують.
- Слов’янська окружна прокуратура відкрила кримінальне провадження щодо журналістів Радіо Свобода, які виявили російське громадянство у судді Донецького окружного адміністративного суду Людмили Арестової. Справа порушена за фактом втручання журналістів у діяльність суду.
- У Стрийському парку Львова виставили фігуру скульптора Василя Корчового “Впевнена”. Проте фігура викликала дискусію в соціальних мережах.
- У соціальних мережах користувачі та зірки відреагували на нещодавні слова Володимира Остапчука, Позитива та Богдана Буше, що дівчина не може бути “10 із 10”, якщо на її тілі є волосся.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.