Очільниця нацрозвідки США Тулсі Габбард репостнула допис прокремлівського пропагандиста

Джерело: Пекка Калліоніємі

Фінський інфлюєнсер Пекка Калліоніємі зауважив, що очільниця національної розвідки Сполучених Штатів Тулсі Габбард зробила репост допису Яна Майлза Чонга – малазійсько-китайського проросійського пропагандиста, який є оглядачем Russia Today.

Мовиться про допис пропагандиста, в якому він прокоментував закриття Агентства США з глобальних медіа, яке курувало “Голос Америки”, “Радіо Свободу” тощо.

“Ці організації створювали та розповсюджували крайньо ліву пропаганду, зокрема через ЗМІ, ворожі до консерваторів у країнах Центральної Європи, таких як Польща, Словаччина та Угорщина, а також пропагували провоєнну ідеологію проти Росії”, – написав Чонг.

Фото: скриншот з x.com/TulsiGabbard?

Калліоніємі додав, що Ян Майл Чонг відомий своєю антиукраїнською позицією.

На початку 2010-х він був модератором на Reddit, але його там забанили, бо він без дозволу публікував платні рекламні акції. Згодом він працював як оглядач ігор на Gameranx, The Guardian і Ars Technica.

Свого часу у відкритий доступ потрапила його переписка у чатах, де він, зокрема, вихваляв Адольфа Гітлера.

Калліоніємі також зауважив, що раніше Чонг підтримував ЛГБТК+ та засуджував тоталітарні режими. Проте у 2015-2016 роках він став людиною, “яка цього не робить”. Натомість він почав підтримувати Трампа і його крайньо праві погляди.

“Вам варто знати, що пан Чонг проводить більшу частину свого часу у мережі, насамперед у Twitter. Увесь цей час, проведений у мережі, зробив його експертом з військової стратегії, зовнішньої політики США, геополітики, та загалом, у всіх інших темах”.

Але, додав Калліоніємі, до 2018 року Чонг був доволі антиросійським та антипутінським. Він називав РФ гомофобною, звинувачував РФ у збитті літака МН17, ставив під сумнів вибори у Росії та різко засуджував окупацію Криму.

Проте тоді він заледве отримував на своїх дописах реакцію. Все змінилось після того, коли Чонг почав підтримувати Трампа.

У лютому 2022 року він заперечував ймовірність повномасштабного вторгнення РФ в Україну, але коли воно відбулось, почав писати про ймовірність “перевороту в Україну”.

Він робив дописи про “українських нацистів”, “біолабораторії”, “війну НАТО чужими руками”, про “заборону церкви в Україні” та про те, що різанина у Бучі була “інсценуванням”, а Зеленського називав “наркоманом”.

Також він розповсюдив інформацію про “смерть” на той час головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.

  • Кремлівські пропагандисти намагаються змінити свої наративи через політику адміністрації президента США Дональда Трампа.

Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.

Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.

Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.

Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.