Очільник Англіканської церкви йде у відставку після звіту про насильство над дітьми

Джерело: CNN

Архиєпископ Кентерберійський Джастін Велбі, найвищий керівник Церкви Англії, подав у відставку після розгляду справи про насильство над дітьми у християнських таборах.

“Отримавши милостивий дозвіл Його Величності Короля, я вирішив піти у відставку з поста Архиєпископа Кентерберійського. Залишаючи посаду, я роблю це в скорботі разом з усіма жертвами і тими, хто пережив зловживання”, – сказав Велбі.

Зазначається, що архієпископа закликали піти у відставку після незалежного розслідування, підготовленому на замовлення Церкви і опублікованому 7 листопада, в якому йшлося, що Велбі не вживав достатніх заходів для покарання Джона Сміта, покійного британського адвоката, який керував християнськими літніми таборами.

Зокрема Сміта звинувачували у зловживаннях щодо учасників євангельських християнських літніх таборів, які він допомагав організовувати для студентів престижних приватних британських коледжів у 1970-х і 1980-х роках.

Як розповіли у виданні, Сміт у період з 1970-х років і до його смерті в 2018 році здійснив “травматичні фізичні, сексуальні, психологічні та духовні напади” на 130 хлопчиків і юнаків.

Згідно зі звітом, з 1984 по 2001 рік Сміт переїхав до Зімбабве, а потім до Південної Африки, і співробітники церкви “знали про зловживання і не вжили необхідних заходів, щоб запобігти подальшим зловживанням”. Велбі працював у літніх таборах, які Сміт допомагав організовувати, і крім того, жертвував невеликі суми грошей на його “місії” в Зімбабве.

Церковна перевірка виявила, що в 2012 і 2013 роках найвище церковне керівництво “упустило можливість належним чином” повідомити про Сміта правоохоронні органи.

“Останні кілька днів відновили моє давнє і глибоке почуття сорому за історичні невдачі Англіканської Церкви у сфері безпеки. Протягом майже дванадцяти років я боровся, щоб запровадити покращення. Нехай інші судять про те, що було зроблено”, – наголосив Велбі.

Він додав, що “точний час”, коли він офіційно залишить посаду, ще не визначений і буде встановлений “після завершення перевірки необхідних зобов’язань”.

Єпископ Ньюкасла був найвищим церковним чиновником, який закликав до відставки Велбі.

У виданні зауважили, відставка Архиєпископа Кентерберійського є надзвичайно рідкісним явищем в історії Церкви, і досі не було історичного прецеденту, щоб архиєпископ Кентерберійський подавав у відставку через насильство над дітьми. 68-річному Уелбі 6 січня 2026 року виповниться 70 років – пенсійний вік для єпископів в Англіканській Церкві, а це означає, що йому залишилося перебувати на посаді трохи більше року.

За повідомленням Центру національного спротиву (ЦНС), російські окупанти перетворили дитячий табір “Артек” на пропагандистський “волонтерський” центр, де змушують дітей допомагати російській армії.

Речник Кремля Дмитро Пєсков прокоментував надання Україні чергового пакета допомоги від Сполучених Штатів для боротьби з російською агресією.

У 2023 році кількість новонароджених дітей у Європейському союзі сягла рекордно низького рівня, що є черговим свідченням демографічних проблем блоку.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте попередив обраного президента США Дональда Трампа, що Сполучені Штати Америки можуть зіткнутися зі “страшною загрозою”, якщо Україну підштовхнуть до “поганої угоди”. У разі підписання мирного договору на умовах Росії, США загрожуватимуть Китай, Іран та Північна Корея.

На території Європі зафіксовано черговий випадок пошкодження інтернет-кабелю. Цього разу пошкоджень зазнав кабель між Фінляндією та Швецією.