Очільнику «медіахолдингу «ДНР», який закликав до масових вбивств українців, повідомлено про підозру за сімома статтями

Джерело: СБУ

Служба безпеки України повідомила про підозру керівнику “медіахолдингу “ДНР”, який закликав до масових вбивств українців.

Служба безпеки зібрала доказову базу на зрадника Романа Беседіна – керівника окупаційного “медіахолдингу “ДНР”. Він позиціонує себе як один із ключових рупорів Кремля у тимчасово окупованому Донецьку і публічно закликає до фізичного знищення всього українського народу.

Встановлено, що Беседін ще у 2018 році добровільно очолив ворожий “медіахолдинг”, зареєстрований у Росії, що об’єднує всі друковані видання захопленої частини Донеччини.

За наявними даними, зрадник входить до найближчого оточення терориста Пушиліна, який особисто сприяв його призначенню до лав прокремлівського органу пропаганди.

Після початку повномасштабного вторгнення РФ фігурант одним із перших розгорнув широку агіткампанію на підтримку “приєднання” окупованого Донбасу до складу РФ.

Для цього давав вказівку підлеглим пропагандистам активно висвітлювати російську “паспортизацію” місцевих жителів та робити фейкові публікації про псевдореферендум 2022 року.

Крім того, Беседін використовував підконтрольні видання для поширення закликів до участі у незаконних виборах РФ у вересні цього року.

На цих же ресурсах він агітував за маріонеткових “кандидатів” Кремля та інформував про сфальсифіковані підсумки фейкового плебісциту.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили Беседіну про підозру за сімома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 3 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади);
  • ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);
  • ч. 1 ст. 111 (державна зрада);
  • ч. 1 та ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність);
  • ч. 1 ст. 111-2 (пособництво державі-агресору);
  • ч. 1 ст. 258-3 (участь у терористичній групі чи терористичній організації);
  • ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників).

Оскільки зрадник перебуває на тимчасово окупованій частині України, тривають комплексні заходи для його притягнення до відповідальності за злочини проти України.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.