Очільники МЗС країн Євросоюзу схвалили створення спецтрибуналу щодо злочинів РФ

Джерело: Суспільне, Радіо Свобода

Міністри закордонних справ країн Європейського Союзу та представники вищого керівництва ЄС підтримали запуск спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії.

“Важливий сигнал — це заснування трибуналу за злочин агресії. Це означає, що ніхто не лишиться непокараним за злочини, які він вчинив. Навіть лідери, які вирішили відправити своїх солдатів, аби ті вчиняли усі ті воєнні злочини, які ми тут бачимо”, — заявила віцепрезидентка Єврокомісії, верховна представниця ЄС Кая Каллас.

Як повідомив голова МЗС України Андрій Сибіга, на захід до Львова приїхало 35 делегацій та представники Ради Європи.

Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав уже 6 ордерів на арешт щодо російського військово-політичного керівництва, може розглядати справи щодо злочинів агресії, але він  може засуджувати ті країни, які ратифікували Римський статут. Росія не є його учасницею. Тому західні союзники України говорили про необхідність створити окремий незалежний трибунал щодо злочину агресії РФ проти України.

Кілька місяців тому, у лютому, Європейська комісія повідомляла, що правознавці України та ще 37 країн світу, а також Євросоюзу, Зовнішньополітичної служби ЄС та Ради Європи “заклали правові основи для заснування Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України”.

Після того, як міністерка освіти США оголосила, що Гарвард більше не отримуватиме федеральних грантів, у мережах з’явилося зображення, на якому нібито видно, як університет додає рукописні червоні позначки на документ, підкреслюючи граматичні помилки. Однак насправді це було лише жартом від користувача X, який зробив ці позначки заради жарту.

Президент Польщі Анджей Дуда розкритикував військовий парад у Москві, зазначивши, що історична правда полягає в тому, що саме Росія, разом з нацистською Німеччиною, розпочала Другу світову війну, напавши на Польщу у 1939 році.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга повідомив, що Україна висилає двох угорських дипломатів у відповідь на дії Угорщини.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що з тимчасово окупованих територій України вдалося ще дев’ятьох дітей.

Японський OSINT-аналітик AS22 помітив, що російські війська розгортають на Далекому Сході макети систем протиповітряної оборони С-300/400, щоб замінити реальні підрозділи, передислоковані в європейську частину Росії, зберігаючи видимість присутності ППО в найвіддаленіших регіонах.