Оцифровано особисту копію дебютного роману Вірджинії Вульф «Подорож»

Джерело: ВВС
Особисту копію дебютного роману Вірджинії Вульф “Подорож” вперше повністю оцифровано. Протягом 25 років її помилково зберігали у науковому відділі бібліотеки Сіднейського університету. Книга вважається єдиним загальнодоступним примірником такого роду і містить рідкісні написи та правки.
Як розповіли у службі новин, власником ще одного першого британського видання, яким особисто послуговувалась Вульф, є приватний колекціонер із Лондона.
На думку вчених, ця знахідка може дати уявлення про психічне здоров’я англійської авторки та процес написання роману.

Фото: ВВС
Вульф входить до списку “найважливіших авторів модернізму ХХ-го століття”, вона опублікувала понад 45 творів, у тому числі “На маяк” та “Місіс Делловей”.
В університеті Сіднея сподіваються, що, оприлюднення копії, численних приміток, що показують залишені авторкою редакції, дасть новому поколінню читачів, студентів-літературознавців і вчених можливість краще зрозуміти думки Вульф.
Відомо, що впродовж приблизно семи років, які знадобилися для завершення “Подорожі”, Вульф страждала від серйозних психічних розладів.
Коли вона в черговий раз впала в депресію, її помістили в будинок для літніх людей. Це сталося за день до публікації в 1915 році, і там вона залишалась протягом шести місяців. У медзакладі вона намагалася декілька разів покінчити життя самогубством. Померла в березні 1941 року, у віці 59 років, після того, як набила кишені свого пальта камінням і пішла до річки Уз.
Як розповіли в університеті Сіднея, схоже, повторно знайдений примірник “Подорожі” був втрачений “через повсякденну метушню кампусу та бібліотечного життя”. Саймон Купер, спеціаліст служби метаданих із бібліотеки Фішера, знайшов книгу неправильно покладеною на полицю у 2021 році.
“Я знав, що книжці там не місце, тому я вийняв її і побачив ім’я автора, написане від руки на першій сторінці. Тож, я знайшов її почерк, щоб порівняти, і він збігся. Це її власна копія”, – поділився він.

Фото: ВВС
Університет придбав книгу наприкінці 1970-х через книжковий магазин Bow Windows у Льюїсі, Східний Суссекс.
Вулф та її чоловік Леонард Вулф жили в цьому районі, і представники громадськості все ще можуть відвідати їх заміський будинок 16-го століття, Будинок ченців, власником якого є Національний фонд.
- Книги з особистої колекційної бібліотеки барабанщика The Rolling Stones Чарлі Воттса виставлять на аукціон. Музикант помер 24 серпня 2021 року у віці 80 років у лондонській лікарні.
Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.
Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.
11 липня над Києвом помітили цивільний літак. З’ясувалось, що це вантажний літак Антонов Ан-124-100 “Руслан”, що вперше з 2022 року пролетів над Україною і прямував у Лейпциг, Німеччина.
Президент США Дональд Трамп має намір підвищити тарифи на європейські товари до 30% з 1 серпня, написав він у листі на ім’я президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн.
Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях загинув Святослав Лазаренко – працівник Снятинської міської ради, що в Івано-Франківській області.