Одним з головних завдань залишається відновлення енергетики та проходження зими — прем’єр
Джерело: панельна дискусія в межах форуму “Україна 2024. Незалежність” в Ютубі
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль озвучив нагальні потреби та основні завдання, з якими стискається наша держава на тлі підготовки до важкого опалювального сезону.
“Другий виклик це енергетика. Ключова задача — фактично пройти наступну зиму, забезпечити енергопостачанням критичну інфраструктуру, людей і нашу економіку”, — наголосив Шмигаль.
Він навів три масштабні вектори роботи:
- Велика генерація та її розподіл, ремонт і відбудова;
- Децентралізована генерація для бізнесу (коли великі підприємства розбудовують середньої потужності об’єкти генерації);
- Децентралізована генерація для людей.
Прем’єр наголосив, що після кожного російського обстрілу посилюється відновлення. До країни ввозять необхідне обладнання, виділяють мільярди гривень тощо, але деталі не називають з урахуванням безпекових причин.
Шмигаль наголосив, що уряд зробив низку кроків, аби оживити ринок з децентралізованої генерації е/е для бізнесу. Окрім цього уряд дозволив господарствам і ОСББ самостійно забезпечувати себе е/е, зокрема завдяки зниженню частини податків і запровадження програм кредитування, грантових програм тощо. Завдяки цьому можна буде зробити генерацію електроенергії не тільки незалежною від енергосистеми, а й продавати е/е в систему.
- Міненерго запровадило планові графіки відключень електроенергії в Україні для стабілізації енергосистеми внаслідок масованої атаки росіян 26 серпня. Для захисту цілісності системи “Укренерго” довелося запровадити графіки екстрених і аварійних відключень. 27 серпня діятимуть планові відключення, поки не вдасться стабілізувати роботу енергосистеми.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 травня щодо російського вторгнення. Загалом, від початку цієї доби вже відбулося 111 бойових зіткнень.
Пані посол Канади в Україні опублікувала фото свого тату на знак підтримки жіночого руху спротиву на тимчасово окупованих територіях України.
Ввечері 11 травня президент Володимир Зеленський закликав до повного припинення вогню від завтра та повідомив, що чекатиме главу РФ Володимира Путіна у Туреччині у четвер особисто.
Президент США Дональд Трамп визнав, що глава Росії Володимир Путін не прагне укладати угоду про припинення вогню, водночас закликав Україну погодитися на зустріч у Туреччині з російським диктатором, щоб обговорити можливе завершення війни.
Франція консультується з партнерами щодо потенційної підтримки України військами, заявив президент Франції Емманюель Макрон, не уточнюючи, що може включати така присутність.