Один із російських безпілотників, які атакували Ізмаїл, міг впасти на території Румунії

Джерело: Stirile ProTV.

У ніч на 2 серпня росіяни завдали удару по порту в Ізмаїлі в Одеській області. Внаслідок чого один із російських дронів міг впасти на територію Румунії.

Декілька румунських моряків бачили, як збивали російський безпілотник у ніч на 2 серпня, коли росіяни атакували порт в Ізмаїлі. На той час в Ізмаїльському порту знаходилося сім суден, якими керували румунські судновласники.

Командирам вдалося сховати їх на румунському березі Дунаю. За словами моряків, на записі чути шум від збитого українською артилерією безпілотника, який міг би впасти дуже близько від них, на румунському березі Дунаю, десь у лісі.

Зазначається, що для аналітиків метою РФ є позиціонування себе як глобального джерела зерна. Таким чином Кремль також випробовує нові способи примусити Україну до миру.

“Атака на український порт Ізмаїл, розташований на Дунаї, прямо навпроти Румунії, почалася після першої ночі, коли перші вибухи пролунали лише за кілька сотень метрів від міста Плауру в Тулчі. Україна оголосила повітряну тривогу і протиповітряна оборона відкрила вогонь”, – йдеться у повідомленні Stirile ProTV.

Габріель Вілі Дубіт, головний інженер корабля Cadensia, розповів: “Саме тут, за п’ять кілометрів вище, він впав. Потім приїхали якісь машини, я думаю, з нашої прикордонної поліції. Він впав на румунський берег”.

Раніше у Sky News підтвердили місце атаки в межах одного кілометра від території Румунії, а отже, території НАТО.

Зазначимо, що 2 серпня президент Румунії Клаус Йоганніс прокоментував  російську атаку по українській інфраструктурі на Дунаї.

Він наголосив, що продовження російських нападів на українські порти поблизу Румунії є “неприйнятним”.

“Це воєнні злочини, і вони ще більше впливають на здатність України передавати свої продовольчі товари тим, хто потребує допомоги у світі, – зазначив Йоганніс.

Внаслідок російської атаки по будівельному гіпермаркету “Епіцентр” в Харкові загинули чотири людини та ще 40 поранених.

Сили оборони Півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад та техніку окупантів.

Сьогодні, 25 травня, російські війська знову атакували центр Харкова.

Внаслідок російських авіаударів по будівельному гіпермаркету в Харкові кількість постраждалих зросла до 35.

Станом на 16:30 в суботу, 25 травня, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 71. Ситуація вздовж всієї лінії зіткнення залишається складною водночас, контрольованою Силами оборони України.