Румунія засудила російський «воєнний злочин» біля свого кордону
Джерело: Клаус Йоганніс/Twitter
2 серпня президент Румунії Клаус Йоганніс прокоментував російську атаку по українській інфраструктурі на Дунаї.
Він наголосив, що продовження російських нападів на українські порти поблизу Румунії є “неприйнятним”.
Це воєнні злочини, і вони ще більше впливають на здатність України передавати свої продовольчі товари тим, хто потребує допомоги у світі, – зазначив Йоганніс.
Раніше у Sky News підтвердили місце атаки в межах одного кілометра від території Румунії, а отже, території НАТО.
Нагадаємо, 24 липня президент Румунії засудив удари Росії по інфраструктурі річкових портів України, назвавши напади “ескалацією” війни.
У ніч на 2 серпня росіяни завдали удару по порту в Ізмаїлі в Одеській області. Внаслідок атаки пошкоджено елеватор.
- 2 серпня ворог вивів у Чорне море підводний і надводний ракетоносії “Калібрів”. Загальний залп може становити 12 одиниць.
- Три цивільних вантажних судна – з Ізраїлю, Греції та одне з турецько-грузинською реєстрацією – у неділю пройшли російську блокаду в Чорному морі та стали на якір в одному з українських зернових портів у дельті Дунаю.
- Світові ціни на зерно можуть зрости на 15% після того, як Росія вийшла з угоди “Чорноморської зернової ініціативи”, завдяки якій Україна безпечно транспортувала зерно Чорним морем.
- Вранці 2 серпня внаслідок атаки російських безпілотників зіпсовано майже 40 тис. тонн зерна.
Батіг, який використовував актор Гаррісон Форд у фільмі “Індіана Джонс і останній хрестовий похід” продали на аукціоні за $525 000.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Італійський бренд Loro Piana, що належить LVMH, потрапив під суд за експлуатацію працівників.
Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.
Парламент Словенії ухвалив закон, який легалізує евтаназію для невиліковно хворих пацієнтів, який дозволить таким пацієнтам за власним бажанням отримати медикаментозну допомогу для припинення життя.