Один з членів команди DOGE Ілона Маска раніше допомагав кіберзлочинцям — Reuters

Джерело: Reuters

Член команди Департаменту урядової ефективності США (DOGE), який очолює мільярдер Ілон Маск, колись надавав підтримку кіберзлочинному угрупованню, яке хвалилося торгівлею викраденими даними та кіберпереслідуванням агента ФБР.

19-річний Едвард Корістін починаючи приблизно з 2022 року, ще навчаючись у середній школі, керував компанією під назвою DiamondCDN, яка надавала мережеві послуги. Серед її клієнтів був вебсайт, яким керувала група кіберзлочинців, що діяла під назвою “EGodly”.

15 лютого 2023 року EGodly подякувала компанії Корістіна за допомогу у повідомленні в Telegram.

“Ми висловлюємо подяку нашим шановним партнерам DiamondCDN за те, що вони щедро надали нам свої дивовижні системи захисту від DDoS-атак і кешування, які дозволяють нам безпечно розміщувати і захищати наш вебсайт”, – йдеться в повідомленні.

На LinkedIn Корістін описує себе як “волонтера (стажера) сантехніка” в уряді США.

Вебсайт DiamondCDN був зареєстрований в середині 2022 року. Він позиціонував себе як такий, що пропонує “чудові інструменти безпеки”, які допоможуть “знизити витрати на інфраструктуру”. На сайті говорилося, що компанія “не займається перевіркою контенту користувачів”.

У 2023 році EGodly хвалилася на своєму Telegram-каналі викраденням телефонних номерів, зломом невстановлених електронних поштових скриньок правоохоронних органів у Латинській Америці та Східній Європі, а також крадіжкою криптовалюти. На початку того ж року група поширила особисті дані агента ФБР, який, за їхніми словами, розслідував їхню діяльність, розповсюдивши його номер телефону, фотографії його будинку та іншу приватну інформацію в Telegram.

EGodly також опублікувала аудіозапис непристойного жартівливого дзвінка на телефон агента і відео, зняте з салону автомобіля, на якому невідомий проїжджає вночі повз будинок агента у Вілмінгтоні, штат Делавер, і кричить у вікно: “EGodly каже, що ти с*ка!”.

Агентству Reuters не вдалося з’ясувати, як довго EGodly використовувала DiamondCDN і чи платила EGodly компанії Корістіна.

Колишній заступник директора Агентства кібербезпеки та захисту інфраструктури Нітін Натараджан вказує, що навіть якщо зв’язок між Корістіном і EGodly був нетривалим, турбує те, що людина, яка надавала послуги кіберзлочинцям всього два роки тому, стала частиною групи, яка отримала широкий доступ до урядових мереж.

“Все це було не в далекому минулому. Невелика давність діяльності і типи груп, з якими він був пов’язаний, безумовно, викликають занепокоєння”, – наголосив Натараджан.

Посли 27 країн Європейського Союзу під час засідання комітету Coreper обговорили питання щодо можливості фінансування “Радіо Свобода” силами ЄС.

У місті Снятин Івано-Франківської області між двома жінками сталась перепалка через те, що одна з них зробила зауваження іншій щодо музики російською мовою. 

На тлі повідомлень про те, що Росія готується до нового наступу на Україну найближчими тижнями, у Силах оборони півдня повідомили, що скупчення військ РФ на лівобережжі Херсонщини не спостерігається.

Десятки тисяч людей вийшли на мітинги в центрі Сеула — столиці Південної Кореї. Вийшли на вулиці як прихильники, так і противники імпічменту президента Юн Сок Йоля.

Слідчий Державного бюро розслідувань (ДБР) Артем Яблонський, який підписав звернення до Апарату Верховної Ради України щодо кримінального провадження проти Петра Порошенка, раніше працював у прокуратурі та переслідував учасників Революції Гідності.