Оголошене РФ перемир’я може створити проблеми для України — CNN

Джерело: CNN

Раптова заява Росії про негайне великоднє перемир’я стала, на думку аналітиків, черговим свідченням цинізму Москви у питаннях миру. Тимчасове припинення бойових дій, оголошене у суботу главою РФ Володимиром Путіним, викликало численні сумніви щодо його щирості та практичного втілення.

Оголошення пролунало всього за кілька годин після того, як держсекретар США Марко Рубіо та президент Дональд Трамп заявили, що “найближчими днями потребують термінового сигналу” про серйозність намірів Кремля щодо зупинення війни.

Для прихильників Росії така ініціатива може виглядати як жест у бік Трампа, однак, як зазначають аналітики, сама декларація настільки переповнена практичними вадами, що, ймовірно, буде використана Кремлем лише для підтримки хибного наративу про небажання Києва завершити війну.

Це, ймовірно, підштовхне Трампа до промосковського трактування війни. Крім того, Україна може опинитися під тиском звинувачень у зриві перемир’я, яке у Вашингтоні можуть розцінити як жест доброї волі з боку Москви, — мовиться у матеріалі.

Оперативне і раптове припинення бойових дій на вимогу Путіна стане логістичним викликом для українських сил. Частина підрозділів може вести інтенсивні бої в момент оголошення перемир’я, що вимагатиме днів підготовки та координації.

Крім того, дезінформація неминуче спричинить плутанину серед військових щодо реалізації припинення вогню, звітності про його порушення і дій після завершення перемир’я.

Хоча не виключено, що обидві сторони тимчасово припинять бойові дії, значно ймовірніше, що порушення та хаос будуть використані для демонстрації недовіри до противника. Станом на вечір суботи українські офіційні особи повідомляли, що російські обстріли в прифронтових районах тривають.

30-денне перемир’я, яке нібито обмежується лише об’єктами енергетичної інфраструктури, оголосили в умовах цілковитої плутанини. Білий дім заявив, що припинення стосується “енергетики та інфраструктури”, тоді як Кремль повідомив про негайне припинення атак саме на “енергетичну інфраструктуру”. Українська сторона стверджує, що перемир’я розпочалося на тиждень пізніше, ніж вказує Кремль. Виконання домовленостей супроводжується взаємною недовірою і звинуваченнями у порушеннях.

Раніше Москва вже робила схожу односторонню заяву, закликаючи до “дня миру” для святкування православного Різдва. Тоді Київ і західні лідери сприйняли це як спробу стратегічної паузи для перегрупування військ.

Справжнє перемир’я потребує переговорів і підготовки до його реалізації. Ця раптовість виглядає як спроба заспокоїти вимоги Білого дому щодо ознак готовності Росії зупинити війну, — зазначають оглядачі.

Також є побоювання, що ця ініціатива може ускладнити позицію України, якщо згодом Вашингтон сприйме її як жест доброї волі з боку Москви та звинуватить Київ у зриві перемир’я.

Врешті-решт, це короткочасне, здебільшого декларативне, ймовірно риторичне і цілком одностороннє “призупинення” повномасштабної війни може завдати більше шкоди перспективам дипломатії у найближчі місяці, ніж принести їй користь.

Раніше президент Володимир Зеленський наголосив, що Україна документує кожне порушення Росією її ж обіцянок і готова передати відповідну інформацію партнерам. він також подякував усім медіа, блогерам і подкастерам, які поширюють правдиву інформацію про події на фронті, та закликав міжнародну спільноту чинити тиск на Москву з вимогою реального припинення вогню щонайменше на 30 днів після Великодня. За словами Зеленського, це могло б дати шанс дипломатії.

  • Президент України Володимир Зеленський привітав українців із Великоднем і зазначив, що українці єдині у прагненні миру – “щодня й особливо сьогодні, коли українці всіх християнських конфесій відзначають Великдень в одну дату”. Він додав, що всі разом українці разом борються за свою країну, і разом моляться за неї.
  • У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.
  • Триває 1152-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 941 тисячу осіб.

12 травня Рада Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO) офіційно визнала Росію відповідальною за катастрофу рейсу MH17 у 2014 році.

12 травня президент Володимир Зеленський повідомив про деталі розмови з главою Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом. Сторони обговорили ключові аспекти зустрічі в Туреччині, котра, за словами українського глави, може допомогти у закінченні війни.

На Одещині прикордонниця налагодила схему незаконного перетину кордону для чоловіків призовного віку. За 3 тисячі доларів жінка випускала чоловіків до Молдови без перевірки документів. Їй загрожує до чотирьох років.

П’ятий президент України Петро Порошенко заявив про необхідність припинення транзиту російської нафти через територію України, зокрема нафтопроводом “Дружба”.

У Донецькій області затримали 50-річну працівницю місцевого закладу харчування, яка працювала на росіян та коригувала удари РФ по Силах оборони у прифронтових районах.