«Охматдит» планує витратити ще 14 млн на консультанта й технагляд за ремонтом – НашіГроші
Джерело: НашіГроші
Дитяча лікарня “Охматдит” оголосила тендери на інженерно-консультаційні послуги та технічний нагляд за виконанням ремонту фасаду та внутрішнього опорядження будівлі, пошкодженої від ракетного обстрілу 8 липня.
За даними “Наших грошей”, у попередньому тендері перемогла “Буд-Технолоджі” – третя найдорожча пропозиція серед 14 учасників. Інші учасники, які запропонували ціни від 42 до 286 млн грн, не отримали пояснень. Після оприлюдненої інформації, міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко запевнив, що правоохоронці перевірять тендер на відновлення “Охматдиту”, переможцем якого стала компанія з завищеними цінами.
Тендер на відбудову дитячої лікарні “Охматдит” у Києві пообіцяли скасувати та повторно оголосити уже на платформі Prozorro.
Договір на інженерно-консультаційні послуги планують укласти з ТОВ “Васеньов Інжиніринг” на 9,35 млн грн, а технічний нагляд буде здійснювати ТОВ “Ік-Проект” за 5,22 млн грн.
“Васеньов Інжиніринг” зареєстрована у квітні 2023 року в житловому будинку та належить Олегу Васеньову. Раніше цього року фірма натендерила 4,40 млн грн, найбільше – в “Охмадиті”. Зараз “Охматдит” планує у складі інженерно-консультаційних послуг замовити Васеньову “консультації з питань залучення підрядних організацій”.

Джерело: НашіГроші
Олег Васеньов – це той самий експерт, якому “Охматдит” відразу замовив технічне обстеження постраждалого корпусу. Також Васеньов склав дефектний акт з обсягами необхідних робіт, у якому відразу було вказано завищені обсяги для конкурсу благодійного фонду “Охматдиту”. Бо в конкурсі вимагалось замінити всю фасадну облицьовку, тоді як уламки ракети зруйнували далеко не всі декоративні плити ззовні.
Зауважимо, надвечір 5 серпня пресслужба НДСЛ “Охматдит” роз’яснила нюанси щодо визначення вартості технічного нагляду згідно з чинним законодавством.
Наголошується, що ціна послуг із технічного нагляду та інженерного консультування встановлюється у розмірі відсоткового відношення до вартості будівництва – до 1,5 % і до 3% відповідно.
Тож очікувана вартість послуг інженера-консультанта та технічного нагляду при здійсненні закупівель встановлюється у відсотковому показнику від фіксованих розрахункових параметрів, а не визначається замовником довільно на власний розсуд.
Згідно з п. 4.32. Настанови з визначення вартості будівництва, яка затверджена наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281, до глави 10 «Утримання служби замовника та інжинірингові послуги» зведеного кошторисного розрахунку вартості будівництва окремими рядками включаються кошти на:
- здійснення технічного нагляду в розмірі, який складає до 1,5 % від підсумку глав 1 -9;
- надання послуг інженера-консультанта за договором про надання інженерно-консультаційних послуг в розмірі, який складає до 3 % від підсумку глав 1 – 9.
Тож очікувана вартість послуг інженера-консультанта та технічного нагляду при здійсненні закупівель встановлюється у відсотковому показнику від фіксованих розрахункових параметрів, а не визначається замовником довільно на власний розсуд.
Водночас нині вартість будівництва визначатиметься після проведення нового тендеру на відбудову зруйнованого корпусу, відтак і ціни на супутні послуги теж будуть переглянуті.
Додамо, що для проведення робіт з відновлення пошкодженого сучасного корпусу Охматдиту оголосять новий тендер на майданчику Prozorro, який буде проведений з урахуванням “всіх законодавчих вимог”.
- Міністерка економічного співробітництва і розвитку Німеччини Свенья Шульце заявила, що Німеччина виділяє Україні 10 мільйонів євро на відновлення київської лікарні “Охматдит”, яка постраждала від російської ракетної атаки 8 липня.
- У Тайвані оголосили про допомогу київській дитячій лікарні “Охматдит” обсягом 200 тисяч доларів. Кошти скерують на закупівлю необхідних лікарні медичних матеріалів.
- За 2 години 50 хвилин на потреби дитячої лікарні “Охматдит” українці зібрали 114 млн гривень. Кошти зібрані UNITED24 та monobank, а також українськими, міжнародними бізнесами, українцями та донорами з різних країн.
На залишеній російськими окупантами міні у Чорнобильській зоні підірвалася ще одна Червонокнижна тварина – дикий кінь Пржевальського.
20 червня український журналіст Владислав Єсипенко, котрий понад чотири роки перебував у російському ув’язненні, вийшов на свободу та залишив тимчасово окупований Крим.
22 червня міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що в Україні відкрився офіс норвезької компанії-виробника систем ППО NASAMS Kongsberg Defence and Aerospace.
З початку року Сили безпілотних систем Збройних сил України спільно з іншими підрозділами атакували низку об’єктів у глибокому тилу Росії, завдавши втрат росіянам на понад 10 мільярдів доларів, заявив Головнокомандувач ЗС України генерал Олександр Сирський.
Станом на вечір 22 червня рятувальники деблокували з-під завалів будинку тіла двох загиблих жінок у Краматорську.