«Охматдит» планує витратити ще 14 млн на консультанта й технагляд за ремонтом – НашіГроші

Джерело: НашіГроші

Дитяча лікарня “Охматдит” оголосила тендери на інженерно-консультаційні послуги та технічний нагляд за виконанням ремонту фасаду та внутрішнього опорядження будівлі, пошкодженої від ракетного обстрілу 8 липня.

За даними “Наших грошей”,  у попередньому тендері перемогла “Буд-Технолоджі” – третя найдорожча пропозиція серед 14 учасників. Інші учасники, які запропонували ціни від 42 до 286 млн грн, не отримали пояснень. Після оприлюдненої інформації, міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко запевнив, що правоохоронці перевірять тендер на відновлення “Охматдиту”, переможцем якого стала компанія з завищеними цінами.

Тендер на відбудову дитячої лікарні “Охматдит” у Києві пообіцяли скасувати та повторно оголосити уже на платформі Prozorro.

Договір на інженерно-консультаційні послуги планують укласти з ТОВ “Васеньов Інжиніринг” на 9,35 млн грн, а технічний нагляд буде здійснювати ТОВ “Ік-Проект” за 5,22 млн грн.

“Васеньов Інжиніринг” зареєстрована у квітні 2023 року в житловому будинку та належить Олегу Васеньову. Раніше цього року фірма натендерила 4,40 млн грн, найбільше – в “Охмадиті”. Зараз “Охматдит” планує у складі інженерно-консультаційних послуг замовити Васеньову “консультації з питань залучення підрядних організацій”.

Джерело: НашіГроші

Олег Васеньов – це той самий експерт, якому “Охматдит” відразу замовив технічне обстеження постраждалого корпусу. Також Васеньов склав дефектний акт з обсягами необхідних робіт, у якому відразу було вказано завищені обсяги для конкурсу благодійного фонду “Охматдиту”. Бо в конкурсі вимагалось замінити всю фасадну облицьовку, тоді як уламки ракети зруйнували далеко не всі декоративні плити ззовні.

Зауважимо, надвечір 5 серпня пресслужба НДСЛ “Охматдит” роз’яснила нюанси щодо визначення вартості технічного нагляду згідно з чинним законодавством.

Наголошується, що ціна послуг із технічного нагляду та інженерного консультування встановлюється у розмірі відсоткового відношення до вартості будівництва – до 1,5 % і до 3% відповідно.

Тож очікувана вартість послуг інженера-консультанта та технічного нагляду при здійсненні закупівель встановлюється у відсотковому показнику від фіксованих розрахункових параметрів, а не визначається замовником довільно на власний розсуд.

Згідно з п. 4.32. Настанови з визначення вартості будівництва, яка затверджена наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281, до глави 10 «Утримання служби замовника та інжинірингові послуги» зведеного кошторисного розрахунку вартості будівництва окремими рядками включаються кошти на:

  • здійснення технічного нагляду в розмірі, який складає до 1,5 % від підсумку глав 1 -9;
  • надання послуг інженера-консультанта за договором про надання інженерно-консультаційних послуг в розмірі, який складає до 3 % від підсумку глав 1 – 9.

Тож очікувана вартість послуг інженера-консультанта та технічного нагляду при здійсненні закупівель встановлюється у відсотковому показнику від фіксованих розрахункових параметрів, а не визначається замовником довільно на власний розсуд.

Водночас нині вартість будівництва визначатиметься після проведення нового тендеру на відбудову зруйнованого корпусу, відтак і ціни на супутні послуги теж будуть переглянуті.

Додамо, що для проведення робіт з відновлення пошкодженого сучасного корпусу Охматдиту оголосять новий тендер на майданчику Prozorro, який буде проведений з урахуванням “всіх законодавчих вимог”.

У грудні, коли температура зашкалює за мінус, натовпи туристів заповнюють Селище Санта-Клауса — тематичний зимовий парк поблизу Полярного кола. Вони катаються на оленячих упряжках, смакують коктейлі в крижаному барі та навіть зустрічаються зі Святим Миколаєм у Рованіемі, що називає себе “офіційною столицею Санта-Клауса”. 

Європейська комісія висловила критику на адресу телемарафону «Єдині новини», зокрема щодо його фінансування з державного бюджету та об’єктивності. Брюссель у жовтні офіційно озвучив занепокоєння цією ситуацією, що може мати значні наслідки для України.  

20-річна Софі Рейн стала сенсацією після того, як поділилася своїм річним доходом у $43 мільйони, отриманим завдяки публікаціям на платформі OnlyFans. Попри критику, молода модель впевнена, що її діяльність не суперечить християнським цінностям. 

У Великій Британії вперше пацієнтам з апное сну встановили імплант, який за допомогою стимуляції нервів язика допомагає краще дихати під час сну. Пристрій під назвою Genio, розроблений компанією Nyxoah, контролюється через спеціальний додаток.  

Юний індієць Гукеш Доммараджу став наймолодшим в історії абсолютним чемпіоном світу з класичних шахів, здобувши перемогу над Діном Ліженем із рахунком 7,5:6,5 у фіналі, що відбувся в Сінгапурі.