Окружний прокурор Лос-Анджелеса просить губернатора Каліфорнії помилувати братів Менендесів

Джерело: CNN

Окружний прокурор Лос-Анджелеса Джордж Гаксон відправив листа губернатору Каліфорнії з проханням помилувати Еріка та Лайлу Менендесів – братів, яких понад 30 років тому засудили за вбивство батьків.

Гаксон заявив, що “рішуче підтримує” клопотання Еріка та Лайди про помилування, відтак від імені кожного з братів надіслав листа губернатору штату Каліфорнія Невіну Ньюсому з проханням помилування.

У листах він описав, як брати у 1989 році вбили своїх батьків – Кітті та Хосе – а також “достовірні дані” про те, що Ерік і Лайла постраждали від “сексуального та фізичного насилля з боку батька”.

У листі прокурор також написав, що 34 роки, які брати провели у в’язниці, та “відданість реабілітації” зробили їх зразковими кандидатами на помилування. Щобільше, прокурор поспілкувався з родичами вбитих Кітті та Хосе і майже всі – за винятком одного брата Кітті – підтримали пом’якшення вироку для Еріка та Лайли.

Якщо губернатор підтримає прохання прокурора, то братам пом’якшать вирок або ж навіть одразу звільнять.

Лист Гаксона до губернатора послідував за його клопотанням до суду з рекомендацією переглянути вирок братам – з довічного ув’язнення без можливості умовно-дострокового звільнення на довічне ув’язнення з можливістю умовно-дострокового звільнення.

За законами Каліфорнії, якщо суд прийме клопотання прокурора та змінить вирок – вони одразу вийдуть на волю, оскільки на момент скоєння злочину їм було менше 26 років.

Слухання про пом’якшення вироку відбудеться 11 грудня.

Що передувало?

Брати застрелили своїх батьків, Хосе та Кітті Менендес, у їхньому ж будинку у Беверлі-Хіллз у 1989 році. Тоді обвинувачення заявило, що брати вбили батьків з метою успадкувати статки свого батька.

Та напередодні, 3 жовтня, окружний прокурор Лос-Анджелеса Джордж Гаксон повідомив, що є “моральне та етичне зобов’язання” розглянути докази, надані братами у 2023 році, в яких стверджується, що вони зазнали сексуального насильства з боку батька і діяли у межах самооборони.

Суспільний інтерес до братів виник після того, як у вересні вийшов серіал Netflix про братів – “Монстри: Історія Лайла та Еріка Менендеса”.

Одразу після вбивства прокурори заявили, що брати вбили батьків, аби заволодіти їхніми статками. Більшість отриманих у спадок коштів Ерік та Лайла потратили на годинники Rolex, автомобілі та елітну нерухомість.

Коли брати стали підозрюваними у вбивстві, їхня справа широко транслювалась на телебаченні. На першому судовому розгляді присяжні не зійшлись в єдиній думці після того, як Ерік і Лайла заявили про насилля, яке тривало кілька років поспіль.

На другому суді заяву братів про насилля відхилили і визнали їх винними. Відтак, у 1996 році братам винесли вирок: пожиттєве ув’язнення без права на умовно-дострокове звільнення.

На момент вбивства у 1989 році Лайлі був 21 рік, а Еріку – 18.

  • Відвідавши Еріка та Лайла Менендесів у в’язниці, Кім Кардаш’ян написала есе з вимогою звільнити братів, яких засудили за вбивство батьків у 1996 році.
  • Окружний прокурор Лос-Анджелеса Джордж Гаскон опублікував нові докази у справі братів Менендесів, які можуть призвести до перегляду вироку.

Компанія xAI, заснована американським розробником та підприємцем Ілоном Маском, отримала масштабне замовлення від Міністерства оборони США. Контракт може сягнути 200 мільйонів доларів та передбачає створення спеціалізованих рішень із використанням штучного інтелекту для державних потреб – зокрема у розвідці та галузі безпеки.

Штучний інтелект стрімко змінює спосіб, у який люди шукають інформацію в інтернеті, трансформуючи те, як користувачі орієнтуються у вебпросторі. Замість традиційних пошукових систем вони дедалі частіше звертаються до чат-ботів, котрі дають готові відповіді, а не перелік посилань, за якими можна перейти.

Правоохоронці викрили подружжя у Запоріжжі, котре організувало схему “відкатів” з родин загиблих воїнів Сил оборони за сприяння в оформленні державних виплат. У разі відмови, чоловік погрожував створенням штучних перешкод під час розгляду документів на отримання грошової компенсації. Йому загрожує до восьми років ув’язнення. 

На Харківщині правоохоронці викрили масштабне виробництво підроблених акцизних марок, вилучивши майже 5 мільйонів одиниць контрафакту. Усім трьом фігурантам загрожує до 12 років позбавлення волі. 

Пізно ввечері 15 липня російські війська здійснили масований обстріл Харкова. У місті пролунали потужні вибухи.