Окупаційна влада Криму ув’язнила незрячого політв’язня Олександра Сізікова на 17 років

Джерело: Дмитро Лубінець/Телеграм

Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець поінформував, що у тимчасово окупованому Криму росіяни вивезли у невідомому напрямку політв’язня Олександра Сізікова, який має інвалідність першої групи за зором. Також йому залишили в силі вирок у 17 років ув’язнення.

7 липня 2020 року у Криму відбулися масові обшуки, в результаті яких затримали сімох осіб, шістьох із них відправили до СІЗО. Сізікова ж, який повністю втратив зір після ДТП, помістили під домашній арешт.

Згідно з постановою уряду РФ про медичний огляд підозрюваних та перелік важких захворювань, що перешкоджають утриманню під вартою, хвороби, що супроводжуються повною сліпотою, входять до такого списку.

Навіть за російським законодавством Олександр Сізіков має бути звільнений від відбування цього покарання, – нагадав Лубінець.

Водночас Сізіков визнаний таким, який може відбувати покарання у виправній установі. Дії російських силовиків проти особи з інвалідністю порушують основоположні права людини, зокрема право на справедливий суд і захист.

Закликаю міжнародну спільноту посилити тиск на Росію з вимогою негайного звільнення Олександра Сізікова, а також усіх незаконно утримуваних українців на ТОТ Криму та РФ, – звернувся омбудсман.

Додамо, російська влада систематично відмовляє ув’язненим критикам Кремля у спілкуванні з їхніми рідними, здійснюючи психологічний тиск, мовиться у новій доповіді Amnesty International.

Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.

Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.

У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.

Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.

Десять співробітників Служби безпеки України та десять військовослужбовців Збройних сил України пройшли тижневе навчання у Національній лабораторії Айдахо, США, де вивчили методи зі збору доказів для криміналістичної експертизи після можливого ядерного удару.