Окупанти мінують повсякденні предмети, такі як холодильники, іграшки та дитячі книжки, – Insider

Джерело: Insider 

Звільнення окупованих Росією території не означає повне усунення загрози. Російські війська повсюди залишають міни й пастки.

Українські сапери розповіли, що Росія практично все замінувала і вони часто роблять це без очевидної тактичної переваги. Наприклад, ховають вибухівку в предметах побуту, таких як холодильники, іграшки та дитячі книжки. 

Міни також є великою проблемою на передовій. Росія створила складні захисні споруди, одним із яких були мінні поля вздовж фронту в східних і південних областях. 

Україна фактично стала найбільш замінованою країною у світі. Деякі офіційні особи припускають, що понад 40 відсотків території країни можуть бути забруднені. Можуть знадобитися століття, щоб знищити всю вибухівку вартістю десятків мільярдів доларів. 

Президент України Володимир Зеленський у квітні 2022 року попередив, що російські військові, які тоді відступали на півночі, залишили скрізь міни, створивши “повну катастрофу”.

“Вони замінують всю територію. Вони замінують будинки, шахтне обладнання, навіть тіла загиблих людей”, – сказав він у зверненні. 

Олександр (прізвище залишається анонімним), який очолює невелику групу молодих саперів, розповів, що процес розмінування починається з того, що сапери спілкуються з місцевими жителями, щоб зрозуміти ступінь забруднення та чи мають вони справу з російськими мінами чи артилерійськими снарядами, що не розірвалися.

Коли сапери отримають цю інформацію, вони переходять до більш технічного кроку, який полягає в польоті безпілотників, щоб нанести на карту нерозірвані боєприпаси на поверхні. Після цього сапери починають ручне очищення території за допомогою металошукачів та іншого обладнання. За словами Олександра, головне в цьому процесі – не поспішати та завжди бути в курсі того, що відбувається.

Перший лейтенант Максим Трикур розповів, що Росія мінує повсякденні речей, зокрема іграшки, меблі та кухонне приладдя. 

“Це не дає ніякої тактичної переваги. Це просто спроба завдати якомога більшої шкоди”, – сказав Трикур.

15 січня президент Польщі Анджей Дуда запропонував главі Української держави Володимиру Зеленському залучити польського представника до можливих переговорів із Росією. 

На вулицях столиці нарахували понад тисячу покинутих авто, переважно пошкоджених російськими обстрілами. Саме ці транспортні засоби влада міста планує почати прибирати з 16 січня.

Австралія заявила, що вдасться до “найжорсткіших дій”, якщо Росія завдасть шкоди полоненому австралійцю, котрий воював на боці України. Реакція уряду з’явилася після повідомлень про можливу загибель іноземного добровольця.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 15 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 118 бойових зіткнень.

Російський дисидент, 67-річний публіцист Олександр Скобов, звинувачений в Росії у “сприянні терористичній діяльності”, виголосив останнє слово на засіданні 1-го Західного окружного військового суду у Петербурзі. Він заявив, що Путін – це новий Гітлер та закликав “розчавити гадину”.