Україна отримала від Хорватії €1 млн для розмінування земель

Джерело: ВПП (ООН)

Уряд Хорватії виділив €1 мільйон Всесвітній продовольчій програмі (ВПП) ООН для допомогти Україні у розмінуванні сільськогосподарських земель.

“Ми високо цінуємо підтримку партнерів, які надають донорську та міжнародну технічну допомогу для проєктів із розмінування в Україні, зокрема Хорватії, яка має значний досвід у розмінуванні”, – зазначила перша віцепрем’єрка-міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Угоду щодо надання допомоги підписали міністр закордонних справ Хорватії Гордан Грлич Радман та директор ВПП ООН в Україні Метью Холлінгворт за присутності Свириденко.

Як повідомляється, внесок у розмірі €1 мільйон є найбільшим за всю історію пожертвувань Хорватії Всесвітній продовольчій програмі.

Кошти будуть спрямовані на підтримку спільного проєкту, який очолюватимуть ВПП ООН та Продовольча й сільськогосподарська організація Об’єднаних Націй разом із Швейцарським фондом демінування.

Як розповіли в організації, у межах проєкту планують обстежити сільськогосподарські угіддя на наявність мін та інших вибухових об’єктів. Крім того, передбачається їх подальше розмінування та безпечне відновлення виробництва продуктів харчування у сільських громадах.

У ВПП ООН додали, що роботи із розмінування вже проводяться у Харківській області, а також поінформували про плани розширення програми на Миколаївську та Херсонську області.

Швеція надасть Україні військову допомогу в розмірі 13,3 мільярда шведських крон (1,3 мільярда доларів), що є найбільшим пакетом допомоги на сьогодні від цієї скандинавської країни.

Президент України Володимир Зеленський планує робочий візит до Франції у четвер, 6 червня, про що сказав президент Франції Емманюель Макрон.

Станом на ранок 29 травня, всього за добу росіяни 17 разів обстріляли населені пункти Донецької області. Є загиблі та поранені.

Внаслідок російських авіаударів по будівельному гіпермаркету у Харкові 25 травня збільшилась кількість загиблих.

Колишній президент США Дональд Трамп під час зустрічі з донорами зробив кілька гучних заяв, зокрема сказав, що “бомбив би Москву, якби Росія вторглась в Україну”.