Окупанти можуть прорвати оборону ЗСУ будь-якої миті: критично не вистачає піхоти, – CNN

Джерело: CNN

Українські військові на Покровському напрямку розповіли журналістам CNN про гостру нестачу особового складу. За їх словами, через це росіяни можуть здійснити прорив на фронті в будь-який момент.

“Ситуація дуже критична. Нам не вистачає піхоти, щоб вести бої і протриматися деякий час, поки дрони виконують свою роботу. Тому ми часто бачимо ситуації, коли ворог безконтрольно проникає у вразливі місця”, – сказав “Іст”, командир підрозділу безпілотників Національної гвардії України, який працює поблизу Покровська.

Військові в Покровську розповіли CNN про настільки гостру нестачу живої сили, що вони побоювалися, що Росія може здійснити значний прорив, і скаржилися на те, що їм доводиться використовувати безпілотники для ураження російських підрозділів, що наступають, бо їм не вистачає піхоти, щоб протистояти агресорам.

Один командир сказав, що Селидове, захоплене Росією в жовтні, захищали лише близько 60 військовослужбовців. Їх швидко оточили, довелось відступити зі значними втратами.

“Я не можу точно сказати, скільки у нас є часу, якщо він взагалі є. Зараз вони підтягують свої війська до лінії фронту настільки, наскільки це можливо. А потім в один момент вони всі підуть на штурм. Вони можуть зайти дуже далеко. За один день, скажімо. Ворог наступає, тому що на землі немає людей, які б оборонялися. Ніхто не хоче там сидіти. Є дуже велика ймовірність, що вони не повернуться”, – каже “Кащей”, снайпер-розвідник.

Рекрутинг приносить свої проблеми. За словами одного з командирів, оборону Селидового посилили 300 новобранців, яких відправили безпосередньо на передову і які повинні були пройти “базову” підготовку в окопах. Кількість помилок командування зростає: наприклад, був випадок, коли підрозділ українських солдатів атакували безпілотниками на передовій, після того, як два українських командири помилково не ідентифікували їх.

“У мене немає людей. Я, бл*ха, сам. Я до біса втомився. Я люблю свою роботу, але нам потрібно, щоб інші молоді люди теж любили цю роботу. Наша країна прокинулася, але не люди в ній. Тут гинуть хлопці”, – сказав “Котя”, ще один снайпер-розвідник.

Перспектива початку мирних переговорів, коли Трамп прийде до влади в січні, мало втішає військових.

“Заморожування цієї війни – це палиця з двома кінцями. Чи віддамо ми землю, за яку загинули мої друзі, чи продовжимо відвойовувати її і втрачатимемо ще більше друзів? Якщо ці два старигани (Трамп і Путін) почнуть мірятися силами, Україна опиниться посередині всього цього. Це не буде приємно”, – сказав “Котя”.

Командир підрозділу безпілотників “Іст” розповів, що з серпня його підрозділ жодного разу не виїжджав на полігони і не поповнював особового складу. Росіяни ж “постійно укомплектовані, постійно тренуються, відбуваються певні ротації, поповнення особового складу. Ми постійно чуємо про це з перехоплень, що у них є заміни і ротації”.

Російський наступ на Покровськ активізувався на кількох напрямках. Один наступ рухається на південь, навколо Курахового, де українські війська ризикують бути відрізаними російськими підрозділами. Інші штурмові групи швидко наближаються до Покровська, а російські піхотинці проникають у села, шукаючи слабкі місця в обороні України. Один з українських командирів повідомив, що війська в районі Покровська отримали наказ стріляти на ураження по невідомих особах, побоюючись просування російських розвідгруп.

Джерело: The Economist  За даними англійського видання на одного загиблого українського воїна припадає шість або…

Джерело: CNN Росія вислала британського дипломата, який працював у посольстві у Москві, звинувативши у шпигунстві….

Протягом трьох років широкомасштабної війни, українці щодня стають як свідками, так і постраждалими від насильства,…

У Волинській області волонтери громадської організації UA Resistance Foundation ініціювали акцію зі збору російських книг для їх перероблення на туалетний папір. Мешканців регіону закликають позбавлятися літератури російською мовою та передавати її на макулатуру.

За три квартали 2024 року (з січня по вересень) уряд розподілив 99,9% коштів, запланованих на рік, з резервного фонду держбюджету. Здебільшого вони йшли на безпеку та оборону. Однак, частина розподілених видатків не проведена вчасно.