Окупанти намагаються захопити Степове біля Авдіївки: там тривають запеклі бої

Джерело: голова Авдіївської МВА Віталій Барабаш в етері “Радіо Свобода”

Окупанти продовжують штурмувати околиці Авдіївки. Зокрема ворог зосередився навколо Степового, що на півночі від Авдіївки.

За словами Барабаша, окупанти прагнуть захопити Степове, аби перерізати логістику ЗСУ.

“Зрозуміло, чому вони це роблять, чому для них дуже важливе Степове. Хочуть перерізати вони логістику. Це найближчий напрямок для того, щоб перерізати нам одну-єдину дорогу. Дуже запеклі бої тривають на Степовому. Сказати, що вони його контролюють, це буде повна неправда. Буквально вчора-позавчора були такі дуже серйозні стабілізаційні дії з нашого боку. Зараз ворога в Степовому немає. Зараз повністю Степове контролюється Збройними силами України”, – розповів Барабаш.

Окрім цього росіяни не припиняють штурмувати Авдіївський коксохімічний завод, проте увійти на підприємство їм ще ні разу не вдалось.

Барабаш додав, що окупанти атакують фактично цілодобово попри погодні умови у напрямку коксохімічного заводу.

“Іноді справді вони доходять навіть до паркану Авдіївського коксохімзаводу. Але ж… Теж пишуть вони дуже часто, “ми зайшли на коксохім”, “нам залишилося два дні, три дні – коксохім буде повністю наш”. Це не відповідає дійсності. Жодного разу на коксохім вони не заходили”, – зауважив Віталій Барабаш.

Лідер фракції “європейська Солідарність” Петро Порошенко наголосив, що відбудова у Львові Музею Шухевича, який зруйнував російський дрон, не може перетворюватись у тему для політичних чвар. 

Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков прокоментував заяви про переговори, які нібито ведуться, про закриття кордону з Польщею.

Триває сімсот тридцять п’ята доба широкомасштабного вторгнення РФ в Україну. Протягом доби на фронті відбулось 79 бойових зіткнень між українськими захисниками та російськими окупантами.

Пентагон вирішує, чи варто використовувати останнє джерело фінансування військової допомоги, що залишилося, для підтримки зусиль України у боротьбі з російською агресією, навіть без гарантій того, що ці кошти будуть компенсовані Конгресом.

На платформі “Укренерго” відбулися спільні аукціони з доступу до міждержавних перетинів з Молдовою. Відтак, Україна завершила перехід на європейські правила торгівлі електроенергією.