Окупанти провалили рейд на Сумщині, але трохи просунулись на Харківщині і Донбасі – ISW

Джерело: звіт ISW за 18 липня

Цього тижня російські війська спробували здійснити рейд у Сумську область, але зазнали невдачі та відступили. Водночас вони просунулися біля Вовчанська, вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна на Харківщині, та на Донбасі.

Бої біля кордону Сумщини відбулись після інтенсивного обстрілу в напрямку населених пунктів Чуйківка, Рожковичі, Ситне, які за 5 км від кордону. Українські сили відбили атаку.

Напередодні речник ДПСУ Андрій Демченко заявляв, що проривів кордону в Сумській області не було, але російські диверсанти активні. Вони можуть проводити розвідку для виявлення позицій українських захисників.

Станом на 17 липня російські сили просунулися в Глибокому на Харківщині, а у Вовчанську та в напрямку Тихого тривають бої.

Джерело: ISW

Окупанти просунулися на південний схід від Куп’янська, на південний захід від Сватового та на захід від Кремінної. Геолокаційні кадри від 17 і 18 липня показують їхнє просування на південь від Степової Новоселівки, на північний схід від Макіївки та на схід від Тернів. Крім цього, ворог незначно просунувся на південь від Торецька та на північний захід від Авдіївки.

Джерело: ISW

23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.

Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.