Окупанти провалили рейд на Сумщині, але трохи просунулись на Харківщині і Донбасі – ISW

Джерело: звіт ISW за 18 липня
Цього тижня російські війська спробували здійснити рейд у Сумську область, але зазнали невдачі та відступили. Водночас вони просунулися біля Вовчанська, вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна на Харківщині, та на Донбасі.
Бої біля кордону Сумщини відбулись після інтенсивного обстрілу в напрямку населених пунктів Чуйківка, Рожковичі, Ситне, які за 5 км від кордону. Українські сили відбили атаку.
Напередодні речник ДПСУ Андрій Демченко заявляв, що проривів кордону в Сумській області не було, але російські диверсанти активні. Вони можуть проводити розвідку для виявлення позицій українських захисників.
Станом на 17 липня російські сили просунулися в Глибокому на Харківщині, а у Вовчанську та в напрямку Тихого тривають бої.

Джерело: ISW
Окупанти просунулися на південний схід від Куп’янська, на південний захід від Сватового та на захід від Кремінної. Геолокаційні кадри від 17 і 18 липня показують їхнє просування на південь від Степової Новоселівки, на північний схід від Макіївки та на схід від Тернів. Крім цього, ворог незначно просунувся на південь від Торецька та на північний захід від Авдіївки.

Джерело: ISW
- Протягом минулої доби, 18 липня, на фронті зафіксовано 130 бойових зіткнень.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.