Олімпійський призер Ілля Ковтун змінив українське громадянство на хорватське

Джерело: Міжнародна федерація гімнастики (FIG)
21-річний гімнаст Ілля Ковтун офіційно змінив спортивне громадянство і виступатиме за Хорватію. Про це повідомила Міжнародна федерація гімнастики після засідання виконкому в Лозанні, яке відбулося 9–10 липня.
У січні 2024-го Ковтун підтвердив свій намір представляти Хорватію, де тренується з початку повномасштабного вторгнення Росії. Його тренерка Ірина Горбачова не раз згадувала про конфлікти з українською федерацією гімнастики, які теж вплинули на це рішення.
Сам спортсмен пояснює: рішення визрівало поступово і не було пов’язане лише з війною. У коментарі хорватському виданню Glas Slavonije Ковтун сказав, що за останні три роки пережив багато, і врешті обрав для себе шлях, який, на його думку, буде правильним у майбутньому.
“Коли я виграв олімпійську медаль, здавалося, що в Хорватії цю перемогу сприйняли з більшим ентузіазмом, ніж в Україні. Але я розумію, що в українців зараз є значно серйозніші проблеми”, – зазначив спортсмен.
Ковтун тренується в хорватському місті Осієк і чекає завершення оформлення документів. Очікується, що дебют за нову збірну він зможе здійснити не раніше липня 2026 року.
Спортсмен визнав, що отримав чимало агресивних коментарів у соцмережах, але не звинувачує людей за це – каже, що розуміє емоції українців, які живуть у стані постійного стресу через війну.
Він також висловив вдячність хорватській стороні, зокрема тренеру Володимиру Маджаревичу та функціонеру Марко Піпуничу, які допомагають йому інтегруватися у нову систему.
- Нагадаємо, в серпні 2024 року Ковтун виборов свою першу олімпійську медаль для України – срібло. Менше ніж за рік він почав процес зміни громадянства.
Митні надходження до бюджету США за підсумками перших дев’яти місяців 2025 року вперше в історії перевищили $100 мільярдів. Такі дані оприлюднило Міністерство фінансів США у щомісячному бюджетному звіті.
Президент Росії Володимир Путін підписав указ про затвердження засад державної мовної політики, в якому серед загроз для російської мови згадується використання іноземних слів. У документі йдеться, що чужомовна лексика нібито підриває “єдину культурно-цивілізаційну спільність Руського миру”.
Алергічний кон’юнктивіт – це реакція на подразники, як-от пилові кліщі, пилок чи шерсть тварин. Очі стають червоними, сверблять, сльозяться та набрякають. Хоча симптоми можуть виглядати лячно, у більшості випадків допомагають прості домашні методи: антигістамінні препарати, охолоджувальні компреси та краплі для очей.
Британське видання The Economist опублікувало оцінку темпів російського наступу в рамках кампанії, яку воно називає “Літній наступ 2025” і яка, за їхніми даними, стартувала 1 травня. Згідно з аналізом, у середньому Росія просувається на 15 квадратних кілометрів щодня – це приблизно розмір міжнародного аеропорту Лос-Анджелеса.
У притулку для диких тварин у Замбії шимпанзе створили власний тренд: вони почали вставляти травинки та гілочки собі у вуха, а подекуди й у зад. І це – не жарт, а частина нового дослідження, яке опублікували вчені з Утрехтського університету.