ООН: липень став найбільш смертоносним місяцем для цивільних українців з 2022 року

Джерело: Reuters

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ) заявила, що цей липень став найбільш смертоносним місяцем для мирного населення України з жовтня 2022 року.

“Велика кількість жертв у липні продовжила тривожну тенденцію збільшення жертв серед цивільного населення з березня 2024 року”, – йдеться в заяві ММПЛУ.

У відомстві додали, що причиною збільшення смертей в Україні є збільшення російських обстрілів.

Нагадаємо, що згідно зі звітом від 29 липня 2024 року від кластеру з питань захисту, який очолює УВКБ ООН, з лютого 2022 року зафіксовано понад 32,1 тисячі жертв серед цивільного населення в Україні.

92% смертей спричинені вибуховою зброєю, 4% – підривом на мінах та вибухових пристроях.

Прямий збиток цивільній інфраструктурі станом на лютий 2024 року складає до 138 мільярдів євро, найбільше постраждала житлова забудова.

Підтверджено 1742 атаки на медзаклади, які спричинили 136 смертей і 311 поранень.

Задокументовано випадки сексуального насильства російськими військовими проти осіб від 3 до 70 років.

Україна залишається однією з найбільш забруднених мінами країн світу, що загрожує життю 6,37 мільйона людей. Від мін особливо постраждали фермери, 128 з яких загинули з лютого 2022 року. Міни також становлять серйозну загрозу для дітей.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.