ООН знайшла нові докази катувань українців на ТОТ

Джерело: звіт ООН

Українські військовополонені та цивільні особи, котрі перебували в ув’язненні на окупованих Росією територіях, систематично піддавалися катуванням зі схвалення призначених так званих “представників влади” свідчить доповідь комісії ООН із розслідування порушень в Україні.

Нові докази підтверджують висновки експертів про поширеність тортур, особливо у місцях ув’язнення, і дозволяють припустити, що до тортур залучалися співробітники конкретних служб РФ.

Згідно з даними експертів ООН, застосування сексуального насильства “переважно щодо чоловіків” стало одним із методів тортур, які практикують майже у всіх місцях ув’язнення на окупованих територіях України. Накази про тортури віддавали “високопоставлені представники російської влади”, які схвалювали те, що відбувається, або не вважали за потрібне цьому перешкоджати, вказує комісія.

Найстрашніше це те, що злочинці робили все мовчки і професійно. Так я зрозумів, що вони катували багатьох, і вони нас навіть за людей не вважали, – наводять у доповіді слова одного з колишніх полонених.

Також катуванням піддаються цивільні особи, котрі протистоять “русифікації” населення на окупованих територіях, що суперечить Женевським конвенціям про гуманне звернення під час війни, зазначають експерти ООН.

Раніше спеціальна доповідачка ООН з питань тортур Еліс Джилл Едвардс заявила, що катування російськими офіцерами українських цивільних осіб і військовополонених досягли такого рівня, що це явно систематична політика, схвалена державою.

Також Генеральний прокурор Андрій Костін заявив, що неофіційні розмови з військовими, які повернулись з російського полону, свідчать про те, що до 90% військовополонених піддаються катуванню і фізичному та моральному насиллю.

Зауважимо, що представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Юрій Таранюк повідомив, що в російському полоні перебувають понад 8000 українців.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.