В Україні зросте вартість підписки на ChatGPT через «податок на Google»

Джерело: Ярослав Железняк/Телеграм

В Україні вже з 1 січня 2025 року зросте вартість платної підписки на сервіс на основі штучного інтелекту ChatGPT через закон про “податок на Google”, відповідно до якого компанія-розробник OpenAI почне сплачувати 20% ПДВ.

Творець ChatGPT – компанія OpenAI, – вже розсилає сповіщення власникам платних акаунтів в Україні, де мовиться про те, що вже з 1 січня 2025 року запроваджується сплата податків на додану вартість.

Так, у розсилці для користувачів платної версії ChatGPT, інформують, що з 1 січня компанія сплачуватиме так званий “податок на Google”.

У листі зауважили, що користувачам потрібно оновити свій обліковий запис OpenAI, вказавши дійсний ідентифікатор платника ПДВ, котрий потрібно зазначити у розділі “Податковий статус та ідентифікаційний номер”.

Якщо ж користувач не надасть дані до 1 січня, компанія стягуватиме 20% ПДВ з його рахунку-фактури.

OpenAl стало на облік 11 листопада 2024 року, а платником ПДВ компанія є з 12 листопада, повідомив Forbes Ukraine голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев.

Нині ChatGPT Team коштує 30 доларів на місяць, тоді як ChatGPT Plus коштує 20 доларів на місяць.

Платні користувачі отримують доступ до нових моделей GPT, швидший час відгуку та стабільність під час пікових навантажень. Групова передплата також надає інструменти для адміністрування команди та спеціальний робочий простір.

27 липня президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, під час якої зокрема обговорив законопроєкт, котрий гарантує незалежність та ефективність антикорупційних органів.

Міністр економіки, довкілля та сільського господарства Олексій Соболев повідомив, що цього року щонайменше шість областей потерпають від наслідків посухи.

27 липня президент Володимир Зеленський підписав закон про реформу Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.

Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.