Операція у Курській області стимулює РФ обмінювати військовополонених – ISW

Джерело: ISW
За оцінками аналітиків, українська операція в Курській області, ймовірно, все більше стимулює Росію брати участь в обміні військовополоненими.
Зокрема 18 жовтня Україна та Росія провели обмін військовополоненими – четвертий обмін з початку української операції у Курській області в серпні 2024 року. 19 жовтня президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна повернула 95 військовополонених.
Серед повернених – українські військовослужбовці, які на початку 2022 року захищали “Азовсталь” у Маріуполі, українські нацгвардійці, військовослужбовці Держприкордонслужби України та інші українські військові.
Своєю чергою, 18 жовтня Міноборони Росії заявило, що російська влада також повернула 95 російських військовополонених і що Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ) виступили посередником в обміні.
В Українському координаційному штабі з лікування військовополонених зазначили, що багато українських військовополонених, які повернулися, мали важкі захворювання та тяжкі поранення, а також втратили вагу через тортури та недоїдання в російському полоні.
Як зауважили аналітики, частота обміну військовополоненими між Україною та Росією значно зросла з початку української операції в Курській області 6 серпня. При цьому вказано, що обидві сторони обміняли загалом 267 військовополонених кожна під час трьох окремих обмінів.
Для порівняння, Росія та Україна провели лише три обміни військовополоненими з 1 січня по 6 серпня 2024 року.
- За оцінками аналітиків, останнім часом збільшилися випадки страт українських військовополонених, які заохочують російські командири.
Глава МЗС Андрій Сибіга провів зустріч з державним секретарем США Марком Рубіо та сенатором Ліндсі Гремом в Анталії.
Повномасштабний наступ Росії на Україну обходиться російській армії дедалі більшою ціною. Вже зараз росіяни зазнали найбільших втрат із часів Другої світової війни.
Надвечір 14 травня стало відомо про склад офіційно затвердженої главою РФ Володимиром Путіним делегації РФ, котру направлять у Туреччину на переговори з Україною.
У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.
Країни НАТО обговорюють нову ціль оборонних витрат — 5% валового внутрішнього продукту до 2032 року. Як повідомляють дипломатичні джерела, ініціативу мають розглянути міністри закордонних справ країн Альянсу на зустрічі 14–15 травня. Кінцевою метою є узгодження нових стандартів до саміту в Гаазі у червні.