Операцію з вибухів засобів зв’язку у Лівані готували щонайменше 15 років – ABC News

Джерело: ABC News

ЗМІ, з посиланням на джерела в американській розвідці повідомляють, що Ізраїль щонайменше 15 років готував операцію з вибухів засобів зв’язку бойовиків Хезболла у Лівані.

Джерела повідомили, що Ізраїль брав участь у виробництві пейджерів для Хезболли. При цьому ЦРУ довгий час було проти цієї тактики через високий рівень загрози для мирних жителів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Блогер Гліб Репіч припустив, як Ізраїль здійснив операцію з вибуху засобів зв’язку у Лівані

Для проведення спецоперації ізраїльські розвідники створили підставні компанії з виготовлення пейджерів, аби “прикрити” реальні фірми. Щобільше, дехто з тих, хто займався цим, не знав, на кого дійсно працює.

За даними джерел, у пейджери було закладено 1-2 грами вибухівки та дистанційний перемикач для детонації.

Серед ймовірних підставних компаній – угорська BAC Consulting, яка уклала контракт з тайванською фірмою Gold Apollo на виготовлення пейджерів.

Та речник угорського уряду повідомив, що пейджери, які нібито виготовила BAC Consulting, ніколи не були в Угорщині, а компанія була “лише торговельним посередником без виробничих чи операційних майданчиків в Угорщині”.

ДОВІДКА: у Лівані двічі за останні дні відбулась масова серія вибухів засобів зв’язку. Спершу, 17 вересня, одночасно вибухнули кілька тисяч пейджерів, якими користувались бойовики угрупування Хезболла.

Вже 18 вересня у країні відбулась нова серія вибухів. Цього разу вибухали рації та радіоприймачі, які також використовує Хезболла. Зазначається, що їх придбали приблизно тоді ж, коли і пейджери.

Ймовірно, за цією спецоперацією стоїть Моссад – зовнішня розвідувальна служба Ізраїлю.

Міноборони кодифікувало і дозволило використовувати всюдихід-амфібію “ТАХА” у Збройних силах.

За підрахунками ЗМІ у війні проти України загинуло щонайменше 70 000 тисяч росіян. Це лише ті, кого вдалось встановити, відтак журналісти наголошують, що реальна цифра втрат куди вища.

Європейський Союз не примушуватиме українських біженців призовного віку повертатися до України. Про це повідомила єврокомісарка з внутрішніх справ Ілва Йоганссон, зазначивши, що нікого “не видворять” примусово з території ЄС.

Працівники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру командиру військової частини Дніпропетровської області та керівнику приватного підприємства за організацію закупівлі неякісного одягу для військовослужбовців на 200 млн грн.

Заступник глави МЗС РФ Сергій Рябков заявив, що Сполучені Штати повинні дослухатись до попереджень Росії щодо України.