Опитування КМІС: Залужному довіряють 92% українців, Буданову – 60%, Сирському – 33%
Джерело: результати опитування КМІС
Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний, начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов та командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський мають високу довіру в українців, свідчить опитування, проведене Київським міжнародним інститутом соціології.
Раніше КМІС публікував результати опитування, згідно з яким у населення зберігається абсолютна довіра ЗСУ – 96% (рівно стільки ж було у грудні 2022 року). Також було запитання про довіру Залужному, якому довіряють 88%.
Стосовно довіри військовим командувачам, згідно з опитування, високу довіру мають Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, глава ГУР Кирило Буданов та командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський.
Усі три військові командувачі мають високу довіру населення, а різниця у частках довіри є більше наслідком різного рівня обізнаності про них. Так, серед загалом усіх респондентів 92% довіряють Залужному, 60% – Буданова (але 18% не знають його), 33% – Сирському (але 48% не знають його).
Водночас у перерахунку до тих, хто знає цих командувачів, 94% довіряють Залужному, 73% довіряють Буданову та 63% довіряють Сирському.
Тоді як рівень недовіри серед тих, хто їх знає, становить 5% для Залужного, 24% – для Буданова, 29% – для Сирського.
У всіх регіонах ситуація досить подібна й у всіх регіонах військові командувачі користуються досить високою довірою.
Довідка. Упродовж 4-10 грудня 2023 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів всеукраїнське опитування громадської думки “Омнібус”, до якого були додані запитання щодо довіри військовим командувачам та щодо можливої відставки В. Залужного. Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням) опитано 1200 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим).
Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України (у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року). До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року (АР Крим, м. Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей), а також опитування не проводилося з громадянами закордоном.
Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 3,2% для показників, близьких до 50%, 2,7% для показників, близьких до 25%, 2,1% – для показників, близьких до 10%, 1,4% – для показників, близьких до 5%. За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення.
- Згідно з результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), Головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному українці довіряють більше, ніж президенту Володимиру Зеленському, а одночасно їм разом – 59% респондентів. Водночас Збройні сили зберігають найбільшу довіру українців – 96%.
- Згідно з опитуванням, українці найбільше довіряють президенту США Джо Байдену, президенту Польщі Анджею Дуді та президентці Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн.
- Згідно з результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), ексрадник президента Олексій Арестович найбільше втратив довіру українців – нині у нього 11%, порівняно з 62% у 2022 році, а довіра до лідера фракції “Європейська Солідарність” Петра Порошенка навпаки зростає.
- Переважна більшість українців не підтримали б звільнення Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, свідчить опитування, проведене Київським міжнародним інститутом соціології. Рішуче проти виступило б 72% респондентів.
Президент США Дональд Трамп закликав диктатора Володимира Путіна негайно укласти мирну угоду з Україною, інакше він буде змушений запровадити високі мита та накласти санкції на російські товари.
Сьогодні вранці, 22 січня, ворог скинув на Костянтинівку дев’ять 250-кілограмових авіабомб, а згодом атакував безпілотником. Унаслідок російського удару загинула одна людина, ще п’ятеро отримали поранення.
Росіяни двічі атакували рятувальників ДСНС, які проводили аварійно-рятувальні роботи на Херсонщині. Одного рятувальника госпіталізовано.
У вівторок, 21 січня, внаслідок удару російських безпілотників по селу Гоптівка Харківської області загинули двоє чоловіків.
Державна служба з надзвичайних ситуацій оприлюднила наслідки російських ударів по Миколаєву та Сумах.