Організаторка вистави зі сценкою побиття військового ТЦК написала заяву на звільнення

Джерело: Київ 24

Організаторка шкільної вистави, у якій присутня сценка побиття військового Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК), написала заяву на звільнення.

Директорка київської школи №309 Ольга Тимошенко стверджує, що сценка – імпровізація учнів, про яку в адміністрації школи не знали.

“Вона (організаторка. – Ред.) каже, що не знала про це, а я думаю, що все-таки знала. Можливо вона не бачила, що учні готують саме цей варіант кінцівки виступу”, – розповідає Тимошенко.

Директорка каже, що розпитала організаторку та учнів щодо виступу. Школярі пояснили, що він символізує “завершення війни та перемогу”.

Тимошенко назвала сценку “жахливою”, перепросила та запевнила, що ніхто не знімає з себе провини.

Що трапилось

Під час концерту у школі №309 у Дарницькому районі Києва підлітки показали сценку, в якій б’ють українського військовослужбовця територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Так, під час виступу на сцену виходять двоє хлопців. Один із них у військову форму, зі штучно збільшеним черевом, тоді як на його спині прикріплений напис “ТЦК”. До “військового ТЦК” підбігає інший та б’є кулаком в обличчя. Після чого його за руки відтягують за лаштунки. У цей час у залі чутно гучний регіт та оплески.

Своєю чергою, начальник управління комунікації Командування Сухопутних військ ЗСУ Віталій Саранцев прокоментував, що такі “дитячі сценки” свідчать про кризу розуміння, “хто ворог і хто захисник”.

Коли у шкільних стінах діти грають у вистави про війну, це може бути способом осмислення трагедії. Але коли в сценарії з’являється сцена побиття українського військовослужбовця – це вже симптом серйозної проблеми. Це не мистецтво і не виховання, а криза розуміння, хто ворог і хто захисник.

Як ми дійшли до того, що мобілізація — необхідний крок для виживання країни — став предметом висміювання на рівні шкільних заходів? Чи не тому, що дорослі самі розганяють наратив про “злочинний ТЦК”, поки справжні злочинці сидять у Кремлі?

Війна не прощає помилок, і однією з найбільших є підміна понять. І якщо в головах українських дітей український військовий — ворог, а “втащити” йому – прояв героїзму, то всім нам – величезна жирна “двійка”.

Разом з тим, він нагадав суспільству, що повномасштабна війна “двійок” не ставить.

Тоді як Дарницька районна в місті Києві державна адміністрація вже зреагувала на виступ підлітків.

У повідомленні зазначили, що з метою розслідування факту, зафіксованого під час проведення святкового заходу у школі №309, де учні на шкільній виставі продемонстрували театралізоване побиття представника ТЦК — управлінням освіти Дарницької райдержадміністрації створена комісія.

Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.

Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.

Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.

Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.