Організував втечу «ухилянтів»: справу дезертира скерували до суду

Джерело: ДБР

Працівники ДБР завершили розслідування стосовно військовослужбовця-дезертира з Харкова, котрий, замість повернутися до війська, організував канал незаконного переправлення ухилянтів до Європи за 7 тисяч євро.

Обвинувальний акт стосовно дезертира з Харкова, який замість проходження служби організував незаконний канал переправлення ухилянтів до країн Європи, вже скерували до суду.

У ДБР розповіли, що контрактник підробив медичну довідку про те, що його дружина отримала другу групу інвалідності та потребує постійного догляду. На підставі сфальсифікованих документів його звільнили зі служби. Та після того як підробку викрили, наказ про звільнення скасували. Однак чоловік до війська не повернувся, а натомість почав реалізовувати схему незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон.

У грудні 2024 року фігурант запропонував своєму знайомому, з яким раніше служив у Харкові, за 7 тисяч євро організувати незаконний виїзд до однієї з європейських країн. Для цього він поштою надіслав йому незаповнені бланки відряджень із печатками одного з правоохоронних органів.

Увівши свої дані до фальшивих документів, “клієнт” безперешкодно дістався Чернівців, де його зустрів спільник організатора – місцевий правоохоронець. Після отримання оплати останній повідомив ухилянту, що перетинати кордон доведеться поза межами офіційного пункту пропуску. Для очікування в засідці радив узяти термос із чаєм, щоб не замерзнути, чекаючи сприятливого моменту.

Під час передачі грошей та фінальних інструктажів фігурантів затримали.

Організатор схеми перебуває під вартою. Йому інкримінують:

  • ухилення від військової служби шляхом підроблення документів в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 409 КК України);
  • сприяння незаконному переправленню осіб через державний кордон України, вчинене за попередньою змовою групою осіб з корисливих мотивів (ч. 3 ст. 332 КК України);
  • дезертирство (ч. 4 ст. 408 КК України).

Санкції інкримінованих статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.

Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні. 

Німецька автобудівна компанія Porsche повідомила про падіння прибутку від автомобільного бізнесу на майже 91% у другому кварталі – з 1,7 млрд євро до 154 млн євро. Основними причинами стали скорочення продажів у Китаї, зростання витрат на електрифікацію та тиск митних зборів у США.

Бойовики, пов’язані з терористичним угрупованням “Ісламська держава”, вночі атакували католицьку церкву на сході Демократичної Республіки Конго, вбивши щонайменше 34 людини. 

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 27 липня. Так, з початку доби відбулося 118 бойових зіткнень.

27 липня президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати та Євросоюз уклали торговельну угоду за кілька днів до закінчення відведеного терміну.