Оригінальний рукопис про Шерлока Холмса планують продати на аукціоні за $1,2 млн

Фото: Sotheby’s

Джерело: CNN

На аукціоні Sotheby’s у Нью-Йорку продадуть цінні листи британського письменника Артура Конан Дойла і єдиний рукописний примірник “Знаку чотирьох” про Шерлока Холмса.

Орієнтовна ціна рукопису про Шерлока Холмса – 1,2 мільйона доларів.

Сам рукопис – надзвичайно чистий та охайний. Він містить лише декілька правок редактора щомісячного журналу Lippincottʼs Magazine Джозефа Маршалла Стоддарта щодо американізації орфографії. Ще декілька слів викреслив сам Конан Дойл.

Всі інші збережені рукописи Конан Дойла, більшість з яких зберігається в музеях, також не мають ознак редагування.

“Дойл витрачав багато часу на обдумування, перш ніж записати слова… але, здається, що речення майже одразу формувалися в його голові й переносились на папір”, – зазначив міжнародний спеціаліст аукціонного дому з книг і рукописів Селбі Кіффер.

Фото: Sotheby’s

“Знак чотирьох” був другим романом Конан Дойла про Шерлока Холмса. Його написано на замовлення Стоддарта, щоб використати популярність першої пригоди детектива в “Етюді у багряних тонах”.

Журнал Lippincott’s Magazine опублікував цю історію у 1890 році, і знову пригоди Холмса та доктора Ватсона виявилися надзвичайно популярними серед читачів по обидва боки Атлантики.

Рукопис є лише частиною колекції, яку зібрав доктор Родні П. Свантко, колекціонер із Чикаго, який помер два роки тому.

На аукціоні продадуть й інші лоти, які містять, зокрема, чотири романи, написані Френсісом Скоттом Фіцджеральдом. Серед них – примірник “Великого Гетсбі”, який Фіцджеральд підписав від свого імені й імені дружини. Його очікувана вартість — 250 тисяч доларів.

Аукціон відбудеться у Нью-Йорку 26 червня.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не поїде до Росії для участі у святкуванні Дня перемоги 9 травня.

Президент Володимир Зеленський повідомив, що команди України та Сполучених Штатів Америки працюють над проєктом угоди. Про це президент розповів під час вечірнього звернення 21 лютого.

Очільник Департаменту ефективності уряду США (DOGE) та радник Дональда Трампа, Ілон Маск, пояснив, чому змінив своє ставлення до України після початку російського вторгнення, звинувативши у цьому українську владу.

20 лютого німецька поліція затримала 18-річного громадянина Росії, якого підозрюють у підготовці “політично вмотивованого нападу” в Берліні.

США повідомили, що розглядають можливість припинення участі в міжнародних зусиллях щодо судового переслідування Росії вторгнення в Україну.