Ощадбанк погоджуватиме кредити на розмінування полів
Джерело: пресслужба Ощадбанку
У межах програми “Посівна без мін” Ощадбанк видаватиме аграріям кредити для розмінування на деокупованих територіях та навіть у зоні, наближеній до бойових дій.
Українські агровиробники зможуть отримати до 150 млн грн позики на оплату послуг сертифікованих операторів протимінної діяльності для розмінування земель сільськогосподарського призначення.
Водночас ставка за кредитом становитиме до 3% річних у гривні на строк до 3 років із пільговим періодом до 12 місяців, коли можна не сплачувати суму основного боргу. Також можливе фінансування без застави, одначе, порука власника є обов’язковою.
Розмінування території вартує дуже дорого, проте це життєво необхідно для аграріїв, адже на замінованому полі нічого не посієш. Тож важливо якнайшвидше повернути землю на деокупованих землях до використання сільськогосподарськими підприємствами. Саме задля цього ми розробили новий кредитний продукт для українських аграріїв і готові підтримати посівну кампанію на вигідних для них умовах, – зауважила членкиня правління Ощадбанку, відповідальна за напрям мікро-, малого та середнього бізнесу, Наталя Буткова-Вітвіцька.
У пресслужбі зазначили, що особливістю продукту є можливість поєднання з державними програмами, за якими Ощадбанк фінансує агроклієнтів. Зокрема мовиться про “Доступні кредити 5-7-9%” та програму портфельних гарантій, яка суттєво лібералізує вимоги до застави.
- Глава українського уряду Денис Шмигаль спрогнозував, скільки часу знадобиться для розмінування усієї території України.
- Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко повідомив, що задля швидкого розмінування територій України МВС збільшує кількість саперів та веде перемовини щодо спецтехніки.
- Уряд Швейцарії виділить понад 100 млн євро на гуманітарне розмінування в Україні протягом наступних 4 років. Про допомогу оголосили на зустрічі, яка відбулася в рамках Першої Міжнародної донорської конференції з гуманітарного розмінування України в Загребі 11 жовтня.
- Уряд Норвегії передасть Україні додатково близько 18,5 мільйона доларів на розмінування. Кошти скерують на знешкодження мін та інших вибухових речовин в Україні.
У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.
7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.
7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.
Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.