Ощадбанк погоджуватиме кредити на розмінування полів

Джерело: пресслужба Ощадбанку

У межах програми “Посівна без мін” Ощадбанк видаватиме аграріям кредити для розмінування на деокупованих територіях та навіть у зоні, наближеній до бойових дій.

Українські агровиробники зможуть отримати до 150 млн грн позики на оплату послуг сертифікованих операторів протимінної діяльності для розмінування земель сільськогосподарського призначення.

Водночас ставка за кредитом становитиме до 3% річних у гривні на строк до 3 років із пільговим періодом до 12 місяців, коли можна не сплачувати суму основного боргу. Також можливе фінансування без застави, одначе, порука власника є обов’язковою.

Розмінування території вартує дуже дорого, проте це життєво необхідно для аграріїв, адже на замінованому полі нічого не посієш. Тож важливо якнайшвидше повернути землю на деокупованих землях до використання сільськогосподарськими підприємствами. Саме задля цього ми розробили новий кредитний продукт для українських аграріїв і готові підтримати посівну кампанію на вигідних для них умовах, – зауважила членкиня правління Ощадбанку, відповідальна за напрям мікро-, малого та середнього бізнесу, Наталя Буткова-Вітвіцька.

У пресслужбі зазначили, що особливістю продукту є можливість поєднання з державними програмами, за якими Ощадбанк фінансує агроклієнтів. Зокрема мовиться про “Доступні кредити 5-7-9%” та програму портфельних гарантій, яка суттєво лібералізує вимоги до застави.

Сьогодні, 21 лютого, президент України Володимир Зеленський провів селектор, учасники якого обговорили блокування кордону польськими фермерами та ситуацію на фронті.

Молдова планує надіслати Україні першу партію гуманітарної допомоги у 2024 році. Загальна вартість цієї допомоги, у вигляді матеріальних цінностей та іншого обладнання, складає 4,9 мільйона леїв, що перевищує 250 тисяч євро.

Внаслідок бойових дій Запорізька атомна електростанція залишилась на одній лінії живлення.

У Пентагоні заявили, що Україна може постати перед вибором, від яких міст відмовитися, якщо США не нададуть допомогу.

Міністр оборони України Рустем Умєров разом із Головнокомандувачем ЗСУ генерал-полковником Олександром Сирським провели телефонну розмову з міністром оборони США Ллойдом Остіном.