Швейцарія виділить понад 100 млн євро на гуманітарне розмінування в Україні

Джерело: пресслужба міністерства економіки України

Уряд Швейцарії виділить понад 100 млн євро на гуманітарне розмінування в Україні протягом наступних 4 років. Про допомогу оголосили на зустрічі, яка відбулася в рамках Першої Міжнародної донорської конференції з гуманітарного розмінування України в Загребі 11 жовтня.

За словами міністерки економіки України Юлії Свириденко, Україна дотримується міжнародної системи пріоритетів у гуманітарному розмінуванні. Спочатку перевіряється критична інфраструктура, така як газопроводи та лінії електропередач. Далі обстеження для забезпечення безпеки громадян і огляд домівок. Третім етапом є розмінування земель сільськогосподарського призначення, і останнім – розмінування лісів і водойм.

“Масштаби забруднення України мінами та снарядами, що не вибухнули, безпрецедентні та найбільші з часів Другої світової війни. Самотужки наша держава вирішити проблему не в змозі. І ми дуже вдячні Уряду Швейцарії за допомогу та підтримку, яку отримує Україна в цій сфері”, – зазначила Юлія Свириденко.

Загалом, після результатів конференції багато країн висловили готовність надавати підтримку Україні в гуманітарному розмінуванні. Зазначають, що загальний обсяг допомоги становить практично пів мільярда євро, враховуючи раніше отриману підтримку та нові пакети допомоги, які було оголошено під час конференції.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.