Задля швидкого розмінування територій України МВС збільшує кількість саперів

Джерело: МВС

Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко повідомив, що задля швидкого розмінування територій України МВС збільшує кількість саперів та веде перемовини щодо спецтехніки.

“На сьогодні система МВС здійснює виключно оперативне розмінування для того, щоб наші громадяни могли повернутися до своїх домівок. Також відбувається розмінування території під лініями електропередач та доріг, що на деокупованих територіях. Ми цим займаємося кожного дня”, — розповів очільник МВС.

А також зазначив, що у системі МВС працює 210 піротехнічних розрахунків — це 1 100 осіб. Всього станом на сьогодні підготовлено 1 900 піротехніків. Також у планах підготувати за наступний рік ще мінімум 1 000 саперів.

“Водночас хочу сказати, що зараз ми застосовуємо 350 одиниць спеціальної техніки, але чим більше буде з’являтися деокупованих територій, які треба розмінувати, тим більше нам треба людей, і тим більше нам потрібно техніки, і будь-яка міжнародна допомога нам у цьому необхідна. Тому ми вже зараз робимо відповідні розрахунки разом з нашими міжнародними партнерами для того, щоб вони чітко знали, яка допомога потрібна Україні, щоб максимально швидко розмінувати наші землі”, — сказав Ігор Клименко.

Начальник КМВА Сергій Попко заявив, що російські війська не відмовилися від своїх стратегічних цілей, тож повторний наступ на Київ залишається цілком реальним сценарієм.

Спікер Майк Джонсон заявив, що конгресмени працюватимуть над врегулюванням безпеки кордону та уникненням “шатдауну” – часткової призупинки роботи урядових установ, що може настати у разі, якщо не затвердять бюджет.

29 лютого міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок провела паралелі між розвитком подій у невизнаному Придністров’ї та ситуацією на сході Донбасі.

29 лютого президент Володимир Зеленський призначив бригадного генерала Володимира Карпенка командувачем Сил логістики Збройних Сил України.

Польща не виключає введення заборони на сільськогосподарську продукцію з Росії, заявив прем’єр-міністр Дональд Туск 29 лютого під час візиту до Варшави свого колеги з Латвії, котра вже запровадила таку заборону.