Основні зусилля союзників України переходять від надання зброї до її ремонту – Politico

Джерело: Politico

Після 17 місяців повномасштабної війни Україна накопичила приголомшливий і різноманітний арсенал техніки, яку потрібно підтримувати. Тому зараз основні зусилля союзників спрямовані на ремонт військової техніки.

Зосередження Заходу на розбудові української військової машини суттєво змістилося на ремонт і підтримку цієї зброї, усвідомлюючи, що війна може тривати ще довго, розповів головний представник Пентагону з питань придбання.

Ще до початку контрнаступ ЗСУ союзники дедалі більше хвилювались. що зусилля з відновлення пошкодженої техніки не відповідають швидким потребам на полі бою.

Зараз, коли боротьба за витіснення десятків тисяч добре вкорінених російських військ, які пережовують бронетехніку та артилерійські знаряддя, потреба відремонтувати це обладнання та повернути його до бою є гострішою, аніж раніше.

“Ми створюємо ремонтні підприємства в Європі, ми перекладаємо посібники [з навчання та ремонту], ми маємо зробити набагато більше разом, щоб приділяти цьому більше уваги країнами-партнерами, придбанням та підтримкою”, – сказав в інтерв’ю Вільям Лаплант.

Підтримка сучасного обладнання вартістю мільярди доларів у робочому стані, щоб Україна могла продовжувати свій контрнаступ, є однією з основних функцій робочої групи з 22 країн під керівництвом США, Польщі та Великої Британії, які очолює Лаплант.

Робоча група, присвячена підтримці не лише України, але й поповненню запасів оборонних складів США та Європи, регулярно зустрічається в межах Контактної групи з питань оборони України, що складається з 50 країн під керівництвом міністра оборони США Ллойда Остіна.

“У нас є регулярні розмови” з українськими колегами. Що їм ще потрібно? Є ще запчастини, які ми можемо надіслати? Ми фактично відстежуємо те, що називається рівнем доступності кожної з цих систем, майже в реальному часі”, – сказав Лаплант.

Список обладнання, надісланого в Україну за останні 17 місяців, вражає як швидкістю його прибуття, так і різноманітністю. Це варіюється від німецьких танків до американських гаубиць, італійських систем протиповітряної оборони та британських, польських, канадських, французьких і чеських машин.

Та вантажі продовжують надходити. За словами однієї особи, знайомої з закритими переговорами, якій надали анонімність для обговорення їхнього змісту, на засіданні Контактної групи з питань оборони України, яке відбулося цього тижня, основна увага була приділена транспортним засобам і обладнанню для розмінування, а також мобільній протиповітряній обороні малої дальності.

Після зустрічі США оголосили про новий пакет військової допомоги Україні на суму 1,3 мільярда доларів, який включає понад 300 одиниць бронетехніки та чотири національні вдосконалені зенітно-ракетні системи, довгострокові зобов’язання, які супроводжуватимуться пакетами підтримки та триватимуть роками.

Рівень готовності техніки викликав серйозне занепокоєння України з початку війни. Росія почала використовувати свої “глибокі” запаси, щоб кинути більше техніки та більше військ у бій на кожному напрямку фронту.

На відміну від цього, Україна працює з обладнанням, яке або є російським запасом десятиліття, або все ще є відносно новим для них, а для більшості серйозних ремонтних робіт техніку потрібно відправляти до Польщі або Чехії, що займає більше часу.

Україна давно висловлювала занепокоєння щодо наявності багатьох із цих наданих систем, оскільки деякі транспортні засоби та озброєння, вилучені зі складів США та союзників, прибули та потребували ремонту.

План Берліна та Варшави щодо створення спільного ремонтного центру в Польщі для танків Leopard 2 розвалився цього місяця через розбіжності щодо вартості робіт, залишивши деякі пошкоджені танки невикористаними в очікуванні ремонту.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус відвідав Польщу, щоб спробувати розпочати роботу з ремонтного центру, який спочатку планувалося почати в травні. З того часу Берлін відмовився від угоди, і тепер, здається, робота буде виконана в Німеччині та Литві пізніше.

Уряд Великої Британії був успішним, діючи в односторонньому порядку, підписавши цього місяця угоду на 60 мільйонів доларів з британською оборонною компанією Babcock на ремонт танків Challenger 2 та інших бойових машин, подарованих Україні.

Контрнаступ виявився важким для українських сил, оскільки вони пробиваються через щільні мінні поля, щоб досягти добре захищених російських окопів. Ці перші напади призвели до деяких широко розголошених втрат американських бойових машин Bradley і громіздких протимінно-захисних транспортних засобів, а також деяких пошкоджених німецьких танків Leopard.

Якщо їх можна відремонтувати, повернення цих транспортних засобів на фронт є головним питанням порядку денного.

Завдяки інфраструктурі ремонту, створеній за останній рік, за словами Лапланте, команди, які працюють за лініями, можуть “миттєво отримати цю інформацію, а потім ми знаходимо виправлення та змушуємо його працювати”.

“І я дуже хочу віддати належне українцям, вони це роблять. Але ми дбаємо про те, щоб у них було все необхідне. І якщо запчастини мають надійти з країни, що знаходиться на півдорозі світу, ми гарантуємо, що доставимо їх до них. Таким чином, підтримка – це фактично більша частина роботи, яка зараз виконується”, – додав він.

США також переклали понад 700 технічних інструкцій для подарованої зброї українською мовою та звернулися до оборонних фірм по всьому світу, щоб забезпечити пакети технічних даних для систем.

Робоча група також проводить серію зустрічей з оборонними компаніями США та Європи, щоб зрозуміти, що вони ще можуть зробити, щоб допомогти як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі, з особливим акцентом на тому, як виробляти більше артилерійських боєприпасів, які українці швидко прогорають.

Що стосується самих гармат, які зношуються від постійного використання, то українці взялися використовувати 3D-принтери для виготовлення своїх запчастин.
Для України швидкість стоїть на першому місці в їхніх зусиллях зберегти нову техніку та зброю в бою.

Виступаючи після зустрічі Контактної групи з питань оборони України у вівторок, голова Об’єднаного комітету начальників штабів генерал Марк Міллі попередив, що контрнаступ все ще перебуває на початковій стадії, і “попереду ще багато боїв”.

В Україні провели спецоперацію, під час якої вдалося знешкодити групу осіб, що готувалися до замаху на сім’ю волонтерів у їхньому будинку. Зловмисники планували використати саморобні вибухові пристрої для здійснення нападу.

Прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала розповів про телефонну розмову з новообраним президентом США Дональдом Трампом. Вони обговорювали Україну. Фіала повідомив, що був приємно здивований цією розмовою.

Україна отримає 454 мільйони доларів від Світового банку для розвитку сфери охорони здоров’я. Гроші будуть надані в рамках проєкту THRIVE. 

Британська розвідка підтвердила дані про знищення ворожої С-400 у тимчасово окупованому Сімферополі. Про ураження системи повідомляли ЗСУ 29 листопада.

Міністерство оборони кодифікувало і допустило до експлуатації український роботизований бойовий комплекс на гусеничній платформі з кулеметом Browning 12.7 — Droid TW 12.7