У Росії пригрозили застосуванням касетних боєприпасів у війні в Україні – Reuters

Джерело: Reuters

Росія може застосувати в Україні “свої значні запаси касетних боєприпасів” у відповідь на використання їх українськими військовими.

“Президент Володимир Путін заявив, що Росія має “достатні запаси” касетних бомб й залишає за собою право на їх застосування, якщо такі боєприпаси – використання яких він назвав злочином – будуть застосовані проти російських армійців в Україні”, – йдеться у матеріалі.

За словами Путіна, Росія “ще не використовувала у війні з Україною цю зброю”, яку заборонили у понад сотні країн.

Утім, як неодноразово повідомляли правозахисники, в Україні на полі бою російські бойовики вже застосовували касетні боєприпаси.

“Харків 28 лютого: Росія обстрілює житлові райони БМ-30 “Смерч”, які розкидують у повітрі десятки касетних бойових елементів. Лише під час цієї атаки Росія вбила дев’ять цивільних”, – наголосив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний опір” Олександр Коваленко.

Нагадаємо, командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” Олександр Тарнавський підтвердив, що Україна вже отримала від США касетні боєприпаси.

Станом на 25 листопада 2023 року, через повномасштабну війну Росії проти України збитків зазнали 1 750 об’єктів культурної інфраструктури.

Міністр оборони України Рустем Умєров провів зустріч з міністеркою оборони Бельгії Людивін Дедондер.

Фінська митниця повідомила у вівторок, 5 грудня, що дві фінські компанії підозрюються в експорті до Росії безпілотників та іншої військової продукції на суму понад 3 мільйони євро в порушення санкцій ЄС.

5 грудня відзначається Міжнародний день волонтера, який було встановлено резолюцією Генеральної Асамблеї ООН у 1985 році з метою стимулювання участі людей в економічному та соціальному розвитку. Україна вважається країною, де волонтерський рух дуже розвинений у зв’язку з повномасштабною війною РФ проти України.

Протягом доби російські армійці обстріляли 7 населених пунктів у Донецькій області, внаслідок чого двоє осіб зазнали поранень.