Острів Пасхи опинився у «вихорі» пластику, який приносить з моря
Джерело: Reuters
Острів Пасхи, що в Тихому океані, оточили пластикові відходи. За інформацією місцевої адміністрації, на острові накопичується приблизно в 50 разів більше пластику та мікропластику, ніж на узбережжі Чилі.
Це пояснюється його розташуванням. Через течію сміття припливає туди і з Австралії, і з Південної Америки, і з рибальських суден.
“Мікропластик, який ми знаходимо на узбережжі, не наш. Вони (пластикові відходи) розкладаються під впливом течій, поки не стають мікропластиком”, – каже Мойко Пакоміо, морський біолог.
За його словами, в усьому світі більшість мікропластику походить з рибальських суден, які викидають свої відходи в океан. Мікропластик також забруднив місцеву фауну, що вплинуло на весь харчовий ланцюг.
“Кількість мікропластику зростає в геометричній прогресії, і це жахливо. Він впливає на наше життя, на нашу їжу, на блакитну рибу (луфар, вид риби – ред.), яка живе в нашому океані, і від якої ми залежимо як від джерела білка”, – сказав Педро Едмундс, очільник острова.
Це спонукало Едмундса та інших жителів острова розпочати кампанію проти пластикового забруднення. Очільник острова сподівається, що наступного місяця в Південній Кореї досягнуть угоди про зменшення використання пластику.
Однак, він зазначає, що більшість пластику походить з їхньої власної країни, попри заклики до світу зменшити пластикові відходи.
“Ми з’ясували, що 58% пластику, який потрапляє на Рапа Нуї (місцева назва острова), походить з континентального Чилі. Саме Чилі в основному забруднює чилійські води і Рапа Нуї”, – каже Едмундс.
- Одне з останніх досліджень свідчить, що мозок містить у 10-20 разів більше мікропластику, ніж печінка і нирки. Провідний автор, Метью Кемпен, був шокований результатами: у 24 зразках мозку, зібраних на початку 2024 року, виявили близько 0,5% пластику від ваги зразків.
- За експертними оцінками, лише 10 – 15% одноразового пластику щорічно переробляється у всьому світі.
- Дослідники виявили мікропластик в яєчках людей та собак, що викликало занепокоєння щодо потенційного впливу частинок на репродуктивну систему.
- Науковці припускають, що людська шкіра може поглинати вогнестійкі домішки з мікропластику, що може призвести до їхнього потрапляння у кровотік. Для дослідження використовувалися 3D-моделі шкіри, аналогічні людській, з метою вивчення проникності антипіренів — речовин, які роблять пластик стійкішим до високих температур.
Американські та європейські судноплавні компанії заробили мільярди на продажах старих танкерів, котрі тепер входять до складу “тіньового флоту” Росії. Нині західні судна використовуються для експорту російської нафти в обхід міжнародних санкцій, свідчать результати міжнародного журналістського розслідування, оприлюднені німецькими телеканалами NDR і WDR.
Група фізиків з різних інститутів Китаю створила частинку світла у 37 вимірах. Вчені кажуть, що їхній експеримент демонструє, що квантова механіка набагато більше відрізняється від класичної фізики, ніж багато хто думав.
Модний дім Louis Vuitton випустив клатч у формі омара, який став частиною останньої колекції чоловічого одягу, розробленої Фарреллом Вільямсом. Згідно з чутками, вартість сумки може сягати 18 тисяч доларів.
Компанія Meta планує використовувати свій штучний інтелект для збору даних і аналізу активності користувачів у Facebook та Instagram для надання більш персоналізованих рекомендацій.
Міноборони кодифікувало і допустило до використання у підрозділах Сил оборони лінійку наземних роботизованих комплексів Гімлі.