Острів Пасхи опинився у «вихорі» пластику, який приносить з моря

Джерело: Reuters

Острів Пасхи, що в Тихому океані, оточили пластикові відходи. За інформацією місцевої адміністрації, на острові накопичується приблизно в 50 разів більше пластику та мікропластику, ніж на узбережжі Чилі.

Це пояснюється його розташуванням. Через течію сміття припливає туди і з Австралії, і з Південної Америки, і з рибальських суден.

“Мікропластик, який ми знаходимо на узбережжі, не наш. Вони (пластикові відходи) розкладаються під впливом течій, поки не стають мікропластиком”, – каже Мойко Пакоміо, морський біолог.

За його словами, в усьому світі більшість мікропластику походить з рибальських суден, які викидають свої відходи в океан. Мікропластик також забруднив місцеву фауну, що вплинуло на весь харчовий ланцюг.

“Кількість мікропластику зростає в геометричній прогресії, і це жахливо. Він впливає на наше життя, на нашу їжу, на блакитну рибу (луфар, вид риби – ред.), яка живе в нашому океані, і від якої ми залежимо як від джерела білка”, – сказав Педро Едмундс, очільник острова.

Це спонукало Едмундса та інших жителів острова розпочати кампанію проти пластикового забруднення. Очільник острова сподівається, що наступного місяця в Південній Кореї досягнуть угоди про зменшення використання пластику.

Однак, він зазначає, що більшість пластику походить з їхньої власної країни, попри заклики до світу зменшити пластикові відходи.

“Ми з’ясували, що 58% пластику, який потрапляє на Рапа Нуї (місцева назва острова), походить з континентального Чилі. Саме Чилі в основному забруднює чилійські води і Рапа Нуї”, – каже Едмундс.

Американські та європейські судноплавні компанії заробили мільярди на продажах старих танкерів, котрі тепер входять до складу “тіньового флоту” Росії. Нині західні судна використовуються для експорту російської нафти в обхід міжнародних санкцій, свідчать результати міжнародного журналістського розслідування, оприлюднені німецькими телеканалами NDR і WDR.

Група фізиків з різних інститутів Китаю створила частинку світла у 37 вимірах. Вчені кажуть, що їхній експеримент демонструє, що квантова механіка набагато більше відрізняється від класичної фізики, ніж багато хто думав.

Модний дім Louis Vuitton випустив клатч у формі омара, який став частиною останньої колекції чоловічого одягу, розробленої Фарреллом Вільямсом. Згідно з чутками, вартість сумки може сягати 18 тисяч доларів.

Компанія Meta планує використовувати свій штучний інтелект для збору даних і аналізу активності користувачів у Facebook та Instagram для надання більш персоналізованих рекомендацій.

Міноборони кодифікувало і допустило до використання у підрозділах Сил оборони лінійку наземних роботизованих комплексів Гімлі.