Острів Пасхи опинився у «вихорі» пластику, який приносить з моря
Джерело: Reuters
Острів Пасхи, що в Тихому океані, оточили пластикові відходи. За інформацією місцевої адміністрації, на острові накопичується приблизно в 50 разів більше пластику та мікропластику, ніж на узбережжі Чилі.
Це пояснюється його розташуванням. Через течію сміття припливає туди і з Австралії, і з Південної Америки, і з рибальських суден.
“Мікропластик, який ми знаходимо на узбережжі, не наш. Вони (пластикові відходи) розкладаються під впливом течій, поки не стають мікропластиком”, – каже Мойко Пакоміо, морський біолог.
За його словами, в усьому світі більшість мікропластику походить з рибальських суден, які викидають свої відходи в океан. Мікропластик також забруднив місцеву фауну, що вплинуло на весь харчовий ланцюг.
“Кількість мікропластику зростає в геометричній прогресії, і це жахливо. Він впливає на наше життя, на нашу їжу, на блакитну рибу (луфар, вид риби – ред.), яка живе в нашому океані, і від якої ми залежимо як від джерела білка”, – сказав Педро Едмундс, очільник острова.
Це спонукало Едмундса та інших жителів острова розпочати кампанію проти пластикового забруднення. Очільник острова сподівається, що наступного місяця в Південній Кореї досягнуть угоди про зменшення використання пластику.
Однак, він зазначає, що більшість пластику походить з їхньої власної країни, попри заклики до світу зменшити пластикові відходи.
“Ми з’ясували, що 58% пластику, який потрапляє на Рапа Нуї (місцева назва острова), походить з континентального Чилі. Саме Чилі в основному забруднює чилійські води і Рапа Нуї”, – каже Едмундс.
- Одне з останніх досліджень свідчить, що мозок містить у 10-20 разів більше мікропластику, ніж печінка і нирки. Провідний автор, Метью Кемпен, був шокований результатами: у 24 зразках мозку, зібраних на початку 2024 року, виявили близько 0,5% пластику від ваги зразків.
- За експертними оцінками, лише 10 – 15% одноразового пластику щорічно переробляється у всьому світі.
- Дослідники виявили мікропластик в яєчках людей та собак, що викликало занепокоєння щодо потенційного впливу частинок на репродуктивну систему.
- Науковці припускають, що людська шкіра може поглинати вогнестійкі домішки з мікропластику, що може призвести до їхнього потрапляння у кровотік. Для дослідження використовувалися 3D-моделі шкіри, аналогічні людській, з метою вивчення проникності антипіренів — речовин, які роблять пластик стійкішим до високих температур.
Президент України Володимир Зеленський разом з європейськими лідерами, після зустрічі “Коаліції охочих” в Києві, поговорили телефоном з лідером США Дональдом Трампом.
Концерт гурту Metallica 7 травня на стадіоні Lane Stadium університету Virginia Tech (Політехнічний інститут і університет штату Вірджинія), став справжнім природним феноменом — він спричинив невелике сейсмічне тремтіння, яке вже отримало неофіційну назву “Землетрус Metallica”.
Міністерство внутрішніх справ відсторонило від посад 6 посадовців керівної ланки напрямку матеріально-технічного забезпечення Головного управління Національної гвардії.
Продавчиня у невеликому магазині, яка пішки втекла з окупованого села, щоб уже на початку березня 2022 року добровільно долучитися до Збройних Сил України. Вона прослужила більше двох років. До чергової відпустки й омріяного новосілля з донькою і онучкою не дожила 5 днів.
Президент Франції Емманюель Макрон вважає, що Україна та Росія можуть почати прямі перемовини.