Оточення Трампа починає думати, як реалізувати обіцянку про масову депортацію мігрантів
Джерело: The Wall Street Journal
Оточення новообраного президента США Дональда Трампа розглядає варіанти реалізації його передвиборчої обіцянки щодо масової депортації мігрантів, які нелегально перебувають у країні. За даними ЗМІ, команда Трампа вивчає можливість оголошення надзвичайного стану. Цей період міг би дати новій адміністрації право використовувати військові сили для затримання та депортації мігрантів.
Один із можливих кроків передбачає перепрофілювання військових баз для утримання затриманих мігрантів і залучення військових літаків для транспортування.
Крім того, радники Трампа пропонують скасувати програми, які надають мігрантам гуманітарний захист. Зокрема “гуманітарний пароль”, за яким до США легально прибули громадяни Гаїті, Венесуели, України та інші. Під ризиком також опинилися десятки тисяч афганців, евакуйованих після падіння Кабула.
Команда Трампа планує скасувати політику адміністрації Байдена. Згідно з нею, імміграційна та митна служби США не здійснювали депортації нелегальних мігрантів, які не вчиняли інших злочинів. Зараз у США проживають близько 1,3 мільйона осіб, які вже мають судові рішення про депортацію.
Керолайн Левітт, представниця команди Трампа, зазначила, що “американський народ переобрав Трампа, давши йому мандат на виконання його обіцянок”. Сам Трамп заявив, що за час адміністрації Байдена до країни нелегально в’їхало близько 8 мільйонів людей, а загальна кількість нелегальних мігрантів у США може сягати 20 мільйонів.
Згідно з однією з пропозицій, надзвичайний стан на кордоні може бути оголошений у перший день нового президентства. Також планується продовжити будівництво стіни на кордоні з Мексикою.
За оцінками Американської імміграційної ради, депортація нелегальних мігрантів може коштувати США до 968 мільярдів доларів за десятирічний період, що становить близько 88 мільярдів доларів на рік.
- Європа може стикнутися з новими викликами у сфері безпеки, якщо США зменшать свою роль у НАТО та підтримку України, що ймовірно змінить характер трансатлантичних відносин. Президент Джо Байден може стати останнім президентом США, який вважає безпеку Європи життєво важливим інтересом для своєї країни, пише Bloomberg.
- Переможець виборів президент США Дональд Трамп офіційно вступить на посаду лише у січні 2025 року. Однак він вже зараз почав формувати свою зовнішню політику щодо України та Ізраїля.
За даними ЗМІ, новообраний президент США Дональд Трамп тисне на країни Європи з вимогою збільшити допомогу Україні тим самим сигналізуючи, що допомога від Штатів зменшиться.
Розвідка Південної Кореї підтвердила, що українські захисники взяли у полон першого військового КНДР, який воює на боці РФ. Це сталось на Курщині.
За оцінками аналітиків ISW російські окупанти, імовірно, увійшли до Курахового в Донецькій області.
Триває 1038-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 782 тисячі осіб.
27 грудня відзначають Міжнародний день готовності до епідемій. Християни сьогодні згадують святого Стефана.