«Падальщики»: FT назвала Ротенбергів ініціаторами націоналізації у Росії

Джерело: Financial Times

Російські підприємці брати Аркадій та Борис Ротенберги – автори та головні бенефіціари концепції “м’якої націоналізації” в Росії, яка почалася після виходу з країни іноземних компаній у зв’язку з початком повномасштабної війни проти України.

У виданні наголошують, що саме бізнесмени Аркадій і Борис Ротенберги розробили цю концепцію.

У них є люди, які відповідають за це. Є юридичні консультанти, економічні консультанти, фахівці зі збору даних, які спеціально намагаються знайти такі випадки і потім надати генеральній прокуратурі аргументи для офіційного порушення справи, — зазначило джерело газети у російському уряді.

У тексті мовиться, зокрема, що Аркадій Ротенберг спільно з іншими акціонерами вже володіє частиною найбільшого аеропорту країни “Шереметьєво”. А хімічний конгломерат “Росхім”, пов’язаний із Ротенбергами, за даними російської преси та учасників ринку, нещодавно придбав як мінімум три російські компанії після того, як їх конфіскувала генеральна прокуратура.

За 2024 рік Генпрокуратура РФ вилучила приватну власність майже на 2,4 трильйона рублів, повідомив глава відомства Ігор Краснов. Зокрема, за рік підлеглі Краснова націоналізували п’ять стратегічних підприємств. Заявлена ​​їм сума становить приблизно 6% доходів федерального бюджету, запланованих на 2025 рік.

Міністр фінансів Антон Силуанов також заявив, що на Росію чекає “велика приватизація”. Цей захід, за словами голови Мінфіну РФ, повинен охопити, зокрема, активи, які отримують держава за рішеннями судів.

Зауважимо, у квітні США виключили дружину російського мільярдера Бориса Ротенберга — Каріну Ротенберг з санкційного списку (SDN). Попри те, що жінка перебувала під американськими обмеженнями з 2022 року, вона залишалася поза санкціями ЄС, хоча на неї оформлена значна частина західних активів російського мільярдера.

Служба безпеки спільно з Нацполіцією викрили ще чотирьох організаторів схем для ухилянтів. Серед затриманих – посадовець Конституційного суду України.

Кабінет Міністрів України погодив звільнення Гаврилюка Івана Юрійовича з посади першого заступника Міністра оборони України.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що з 1 квітня зростуть стипендії курсантів військових закладів вищої освіти.

У Кремлі заявили, що термін мораторію на атаки по українських об’єктах енергетики завершився.

В п’ятницю, 18 квітня, Україні повернули тіла 909 полеглих захисників.