Пакистан зіткнувся з дефіцитом боєприпасів через «таємні постачання» в Україну – ЗМІ
Джерело: індійські медіа ANI News та Lokhma Times з посиланням на джерела
Розвідка Індії заявила, що в Пакистані спостерігається нестача артилерійських боєприпасів, які він останніми роками постачав до України та Ізраїлю.
За словами джерел в індійській розвідці, з теперішніми запасами боєприпасів Пакистан нібито зможе підтримувати високоінтенсивні бойові дії не більше чотирьох днів.
Як зазначається, дефіцит виник через високі обсяги експорту боєприпасів в інші частини світу, охоплені війнами, — зокрема, в Україну та Ізраїль.
Згідно з повідомленням, від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну пакистанські заводи з виробництва боєприпасів виконували роль таємних постачальників для України.
Відтак, тільки з лютого по березень 2023 року Пакистан нібито відправив Україні 42 тисячі 122-мм ракет для систем “Град” БМ-21, 60 тисяч 155-мм гаубичних снарядів і ще 130 тисяч 122-мм ракет, заробивши на цьому 364 мільйони доларів.
Через це головне пакистанське озброєння, зокрема гаубиці М109 і ракетні системи “Град”, залишилися без належного забезпечення.
- Пакистанські військові повідомили, що провели випробування ракети дальнього радіусу дії на тлі загострення напруженості у відносинах з Індією після нападу, в якому загинуло понад двадцять осіб, здебільшого туристів, у контрольованому Індією Кашмірі.
5 травня МВС, Нацполіція, Уповноважений з питань зниклих безвісти за особливих обставин, ініціатива “Bring Kids Back UA” та Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти осіб (МКЗБ) оголосили про початок національної та міжнародної ініціативи у відповідь на примусову депортацію українських дітей до РФ. Особлива увага приділяється створенню єдиної ДНК-бази даних родичів зниклих дітей.
4 травня Повітряні Сили Збройних Сил України завдали успішного удару по пункту управління ворожими підрозділами БпЛА у районі населеного пункту Тьоткіно Курської області.
5 травня у Білопіллі та Ворожбі, що на Сумщині, оголосили термінову евакуацію населення.
5 травня у Німеччині офіційно сформували новий уряд. Країна отримала п’яту в історії Федеративної Республіки союз християнських демократів (ХДС/ХСС) і соціал-демократів (СДПН).
Фахівці системи Міноборони вперше взяли участь у розробці нового проєкту Науково-технічної стратегії НАТО завдяки привілейованому членству України в Організації НАТО з науки та технологій (STO).