Палата представників США проголосує за допомогу Ізраїлю без коштів для України – Bloomberg

Джерело: Bloomberg 

Спікер Палати представників США Майкл Джонсон повідомив, що Палата представників США наступного тижня проголосує за окремий пакет допомоги Ізраїлю на суму 17,6 мільярда доларів без будь-якої допомоги Україні.

Джонсон сказав, що цей крок необхідний для швидкого отримання допомоги Ізраїлю в його боротьбі з ХАМАС у Секторі Гази, оскільки немає часу розглядати пакет, який поєднує допомогу Україні та Ізраїлю з положеннями безпеки на кордоні США і Мексики. Цю пропозицію незабаром оприлюднить Сенат після тривалих переговорів.

Зазначають, що цей законопроєкт є останньою ознакою того, що республіканці в Палаті представників готові відкласти дії щодо допомоги Україні на невизначений термін через суперечки щодо міграційної політики США.

Законопроєкт передбачає кошти на ізраїльські системи протиракетної оборони “Залізний купол” і “Залізний промінь”, кошти на військові операції США на Близькому Сході та посилений захист американського персоналу в посольствах. 

“Враховуючи неспроможність Сенату своєчасно прийняти відповідне законодавство та небезпечні обставини, з якими зараз стикається Ізраїль, Палата представників продовжуватиме керувати”, — сказав Джонсон у листі до колег.

Законопроєкт має на меті задовольнити потреби США у фінансуванні військових для нарощування операцій на Близькому Сході після нападу ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня та подальшого військового вторгнення Ізраїлю в контрольований ХАМАСом Сектор Гази.

  • Палата представників США під керівництвом республіканців схвалила 14,3 мільярда доларів на війну Ізраїлю з ХАМАС, прив’язавши цю допомогу до скорочення витрат. Ухвалений республіканцями законопроєкт не передбачає допомогу Україні, хоча Білий дім намагався об’єднати кошти для України, Ізраїлю, Тайваню та зміцнення кордону США в один пакет.
  • Новий спікер Палати представників США Майк Джонсон повідомив сенаторам-республіканцям, що він підтримує надання Україні допомоги у боротьбі з російськими окупантами. Водночас він наголосив, що вона повинна бути окремо від допомоги Ізраїлю.

Понад 30 знаменитостей знялися у відеоролику, в якому висловлювали підтримку Україні в другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Протягом дня, 24 лютого, російські загарбники здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 197 вибухів. 

Генеральний директор Міжнародної ради аеропортів Європи (ACI EUROPE) Олів’є Янковець в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” наголосив, що без повноцінно функціональних аеропортів “ми не бачимо можливості відновлення України”.

В суботу, 24 лютого, міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін та CEO і співзасновник німецької компанії Helsing GmbH Гундберт Шерф підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у сфері безпеки й оборони.

В другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок відвідала Одесу.