Спікер палати представників США підтримує надання допомоги Україні – Politico

Джерело: Politico

Новий спікер Палати представників США Майк Джонсон повідомив сенаторам-республіканцям, що він підтримує надання Україні допомоги у боротьбі з російськими окупантами. Водночас він наголосив, що вона повинна бути окремо від допомоги Ізраїлю.

Така позиція Джонсона кидає виклик лідеру більшості в Сенаті Чаку Шумеру та лідеру меншості Мітчу МакКоннеллу, які хочуть об’єднати фінансування безпеки кордону Ізраїлю, України, Тайваню та США та Мексики.

Проте новообраний спікер все ж дав сенаторам можливість працювати, чітко давши зрозуміти, що він підтримує нове фінансування на захист України, навіть якщо воно відрізнятиметься за розмірами від запропонованого фінансування президентом США Джо Байденом.

Сенатор Роджер Маршалл сказав, що якби Джонсон погодився на пропозицію Білого дому, щодо фінансування одним пакетом то це, ймовірно, викликало б бунт серед республіканців і могло б стати “кінцем його спікерства”.

“Він повторював знову і знову: “Слухай, для мене це просто цифри”. Я не можу зробити це разом”, – сказав сенатор Джош Хоулі (республіканець) про позицію Джонсона щодо України та Ізраїлю.

У 2023 році на виробництво контенту для двох телемарафонів – “Єдині новини” та FreeДом – витратили 842,2 млн грн. Кошти витратили Мультимедійна платформа іномовлення України та “Парламентський телеканал “Рада””, які належать до сфери впливу Міністерства культури та інформаційної політики.

26 лютого прем’єр Болгарії Николай Денков прибув з офіційним візитом до Києва.

На міжнародному “саміті миру”, запланованому у Швейцарії на рівні керівників держав, очікується участь понад 160 країн, проте на сьогодні Російська Федерація не отримала запрошення.

26 лютого президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт щодо демобілізації строковиків. Раніше цього ж дня йому направили на підпис проєкт закону, котрий стосується військовослужбовців, які закінчили строкову службу у 2024 році та перебувають на службі під час дії воєнного стану.

На Авдіївському напрямку українські війська посилюють свою оборону, зосереджуючись на захисті населених пунктів, що розташовані на захід від Авдіївки.