Палата представників США ухвалила законопроєкт про допомогу Ізраїлю на 14,3 млрд доларів

Джерело: The New York Times

Палата представників США під керівництвом республіканців схвалила 14,3 мільярда доларів на війну Ізраїлю з ХАМАС, прив’язавши цю допомогу до скорочення витрат. Ухвалений республіканцями законопроєкт не передбачає допомогу Україні, хоча Білий дім намагався об’єднати кошти для України, Ізраїлю, Тайваню та зміцнення кордону США в один пакет.

Республіканці проштовхнули свій законопроєкт шляхом переважно партійного голосування 226 проти 196. Це рідкість для пакета допомоги Ізраїлю, який зазвичай мав би широку підтримку обох партій.

Усі, крім декількох демократів, виступили проти закону, висунутого новообраним спікером-республіканцем Майком Джонсоном, оскільки він урізав би план президента США Джо Байдена посилити зусилля Служби внутрішніх доходів зі збору податків. Це спричиняє протистояння в Сенаті, де члени обох партій виступають за законопроєкт, який передбачатиме допомогу Ізраїлю, Україні та Тайваню без скорочень податкової служби.

Байден попросив про такий пакет на загальну суму понад 105 мільярдів доларів і представники Білого дому заявили, що він накладе вето на законопроєкт республіканців, який обмежений Ізраїлем.

Сенатор Чак Шумер, демократ від Нью-Йорка та лідер більшості, заявив у своїй промові перед голосуванням у Палаті представників, що Сенат узагалі не розглядатиме прийняту Палатою представників пропозицію, а натомість розробить власний двопартійний законопроєкт, який містить допомогу для Ізраїлю та Україні, а також гуманітарної допомоги Газі.

Таким чином Сенат може нав’язати Палаті представників свій законопроєкт. Однак розбіжності щодо цього питання можуть викликати суперечки на тижні, що затримає надання допомоги країнам.

  • 3 листопада адміністрація президента США Джо Байдена планує оголосити пакет військової допомоги Україні на суму у 425 мільйонів доларів, включаючи ракети для боротьби з російськими безпілотниками та боєприпаси, поінформували американські посадовці.
  • Новий спікер Палати представників США Майк Джонсон повідомив сенаторам-республіканцям, що він підтримує надання Україні допомоги у боротьбі з російськими окупантами. Водночас він наголосив, що вона повинна бути окремо від допомоги Ізраїлю.

Вночі 2 березня російські окупанти завдали ударів безпілотниками по місту Харків, внаслідок чого спалахнула пожежа.

Україна може отримати перші снаряди протягом кількох тижнів в рамках чеської ініціативи із закупівлі 800 тисяч боєприпасів для України з-за меж ЄС, яку спільно фінансують різні держави.

Протягом дня, 1 березня, російські загарбники здійснили 28 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 157 вибухів. 

Протягом доби, 1 березня, на фронті відбулося 73 бойових зіткнення. Загалом ворог завдав 6 ракетних та 79 авіаційних ударів, здійснив 62 обстріли з РСЗВ по позиціях наших військ та населених пунктах. 

На записі із камер спостереження, оприлюдненому у соціальних мережах, зафіксовано момент, коли російська система протиповітряної оборони перекинулася на повороті у місті Сочі.