Палата представників США проголосує за допомогу Україні цієї суботи, – спікер Джонсон

Джерело: CNN

Спікер Палати представників США Майк Джонсон запевнив, що дотримується свого плану щодо винесення низки законопроєктів про іноземну допомогу, включно з фінансуванням для України, після значного тиску з боку деяких законодавців-консерваторів.

У зверненні до членів Палати Джонсон зазначив, що голосування відбудеться цієї суботи ввечері.

Зауважимо, що у вівторок, 16 квітня, Джонсон оприлюднив свій план схвалення іноземної підтримки у палаті, який передбачає чотири окремі голосування за допомогу Україні, Ізраїлю, Тайваню та пріоритети національної безпеки і частину допомоги Києву – у кредит.

Як розповіли у виданні, його стратегія викликала негативну реакцію з боку деяких законодавців-консерваторів, які вимагали, щоб будь-яка додаткова допомога Україні супроводжувалася посиленням безпеки на кордоні США та Мексики. Натомість ці пропозиції виключено із законодавчого плану Джонсона.

Пропозиції щодо України, Ізраїлю, Тайваню та пріоритетів національної безпеки голосуватимуться окремо, на відміну від закону Сенату про іноземну допомогу на 95 мільярдів доларів, який об’єднує всі елементи в єдиний пакет.

Четвертий законопроєкт, пов’язаний з національною безпекою, включатиме пропозицію допомогти Україні оплатити допомогу шляхом арешту російських активів і містить план надання частини допомоги у вигляді позик. Також він пропонує нові санкції проти Ірану після ударів Тегерана по Ізраїлю у вихідні.

Зазначається, що поетапна стратегія Джонсона пропонує законодавцям вибирати, які частини законопроєкту Сенату вони хотіли б підтримати, а які – ні. Вона також дозволяє вносити поправки до кожної пропозиції.

Реакція республіканців на ідею Джонсона була неоднозначною. Деякі консерватори схвалили його рішення виділити пріоритети в окремі законопроєкти та включити відкритий процес внесення поправок, а деякі критикували виключення безпеки кордонів.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.