Пам’ять поколінь роду «Вікінга»

Військовослужбовець 1 Інтернаціонального легіону оборони України з позивним “Вікінг” – спеціаліст із застосування FPV-дронів. Він приїхав зі Швеції у 2022 році та воює за волю України уже три роки, відбиваючи російське широкомасштабне вторгнення. “Вікінг” володіє багатьма видами зброї, засвоїв низку складних бойових спеціальностей. У нього за спиною важкі контактні бої, поранення і контузії, на його рахунку чимало знищених окупантів. Легіонер стриманий у словах, адже значно промовистіше говорять його дії на полі бою. Він має намір боротися до перемоги або “доки буде живим”, і має для цього дуже вагомі причини. 

До російського широкомасштабного вторгнення у нашого співрозмовника не було військового досвіду. Він працював касиром, охоронцем у магазині, має досвід за іншими мирними професіями. Жив у Королівстві Швеція, яке уже багато років поспіль посідає перші місця у світових рейтингах якості життя, охорони здоров’я, освіти, захисту громадських і політичних прав. Здавалося б, що може змусити людину пожертвувати особистим комфортом та безпекою, змінивши спокійне розмірене тихе життя в одній із найкращих країн світу на екстремальні навантаження та щоденний смертельний ризик? Однак для “Вікінга” його життєвий вибір був не просто логічним, але і цілком природним, адже воїн знає й поважає історію свого роду, від якого успадкував незламний характер та справжній лицарський дух:

– Для мене це було природно, оскільки дві гілки моєї родини однаково ненавидять росіян через війну в Іспанії в період Франко і через війну Фінляндії. Для мене прийняття такого рішення було природним, тому що я розумів дії росіян в Україні через свою власну родину.

Джерело: особистий архів “Вікінга”

Батьки та близькі рішення добровольця прямувати в Україну прийняли з належною повагою – як рішення дорослого чоловіка, воїна:

– Вони сказали: “Ти маєш поїхати”. 

Вікінг почав свій військовий шлях як кулеметник Інтернаціонального легіону. Відзначившись у боях, діяв певний час у складі розвідувальних підрозділів, де ще більше відточив свою грізну майстерність. Брав участь у боях в найгарячіших точках на Харківщині та Луганщині, у районі Куп’янська, у Кліщіївці, Петропавлівці, зустрічався з представниками найрізноманітніших підрозділів противника, від вагнерівців до десантників та представників сил спецоперацій. Зараз допомогти Україні перемогти у війні – це і хобі, і стиль життя легіонера. Військовослужбовці Інтернаціонального легіону – брати по зброї з усіх куточків світу.

Звісно, бойові дії – це екстремальні навантаження і неймовірно важка робота. Кожен, хто брав у них участь, може згадати багато, як хорошого, так і моментів, де можна було б діяти по-іншому. Про погане “Вікінг” не говорить, адже Легіон та Збройні Сили України – це зараз його сім’я. У коментарях воїн стриманий і виважений: 

– Легіон дав мені багато. Як і Збройні Сили загалом.

Джерело: особистий архів “Вікінга”

Серед безлічі бойових зіткнень згадує, зокрема, місію, в ході якої отримав одне з поранень:

– Нашим завданням було зачистити складну посадку. Цього не могла зробити піхота. Нас активно атакували FPV-дрони, ворог вів інтенсивний вогонь. Силами трьох людей ми зачистили цю посадку і рухалися до ворожого окопу, який повинні були штурмувати. До цілі залишалося близько 50-100 метрів. У цей момент відбувся танковий обстріл, і я отримав поранення в ліву руку. Першою моєю реакцією було знайти укриття. Це вдалося зробити – з допомогою друзів, звісно. 

Легіонер досить стримано характеризує противника:

– Російські військові – це не обов’язково погані, не треновані солдати. У них є різні підрозділи, як якісні, так і не дуже. Ми стикалися з абсолютно різними: від “вагнера” до десантників і сил спецоперацій. Досить складним досвідом були штурмові дії на Луганщині. Ми взяли в полон багато “вагнерівців”, але це було складно, оскільки ворог застосовував комбіновану оборону, вели вогонь як піхота, так і артилерія, й танки. Відповідно, це дуже ускладнювало штурмові дії. Але хочу сказати, що ми перемогли. Ми отримали контроль над пагорбом, знищили танки і зайняли їхні позиції.

Джерело: особистий архів “Вікінга”

Також під час інтерв’ю Вікінг подякував волонтерській спільності:

– Я дуже хочу подякувати всім волонтерам, зокрема із Фінляндії, зі Швеції, а також усім недержавними організаціям, які підтримували нас увесь цей час у нашій боротьбі. Дякую вам!

На запитання, у чому секрет його незламності і цілеспрямованості, воїн відповідає у своїй манері, чітко, лаконічно та безапеляційно:

Росія все ще тут. І поки вона тут, доки ми не виграємо війну або я не загину, – я буду тут боротися!

Джерело: Володимир Патола

Довідково:

Інтернаціональний легіон оборони України діє у формі військових частин у складі Сухопутних військ Збройних Сил України.

Особовий склад Інтернаціонального легіону оборони України є військовослужбовцями Збройних Сил України, виконує такі ж самі обов’язки та користується такими ж самими правами, зокрема має грошове та соціальне забезпечення, як і інші військовослужбовці Збройних Сил України. 

В Інтернаціональному легіоні оборони України поруч з українцями проходять службу і громадяни інших держав.

При цьому іноземці можуть укласти перший контракт про проходження військової служби в Інтернаціональному легіоні оборони України на термін 6 місяців.

Зв’язатися з представниками Інтернаціонального легіону оборони України з питань проходження служби та більше дізнатися про Легіон можна на офіційному сайті: https://ildu.mil.gov.ua 

Офіційна поштова скринька, куди кандидати для проходження служби в Інтернаціональному легіоні оборони України можуть надіслати свої анкети, – [email protected] 

Президент США Дональд Трамп підписав указ про створення протягом року суверенного фонду добробуту, заявивши, що за його допомогою можна буде викупити відеоплатформу TikTok.

Правоохоронці повідомили про підозру засудженому, який збував наркотичний засіб метадон в одній з установ виконання покарань Вінницької області.

Співробітники Національного наукового фонду (NSF) США перевіряють тисячі науково-дослідних проєктів, щоб з’ясувати, чи порушують вони укази президента Трампа, видані на початку його каденції.

Служба безпеки України спільно з Національною поліцією встановила 497 осіб, котрі вчиняли підпали автомобілів військовослужбовців, обʼєктів “Укрзалізниці”, а також встановлювали саморобні вибухівки, влаштовуючи теракти із посяганням на життя військових і поліціянтів, повідомив перший заступник Голови СБУ Сергій Андрущенко під час спільного брифінгу з начальником Національної поліції Іваном Вигівським.

Lay’s відкликає картопляні чипси у двох штатах США через ризик смертельної алергічної реакції.