Панама виходить з китайського проєкту «Один пояс — один шлях» після тиску США
Джерело: WSJ
Панама оголосила про вихід з китайської ініціативи “Один пояс — один шлях” після ультиматуму США щодо Панамського каналу.
Президент Панами Хосе Рауль Муліно повідомив, що уряд країни не продовжуватиме меморандум про взаєморозуміння з Китаєм, підписаний у 2017 році в межах ініціативи “Один пояс — один шлях”. Відповідне рішення ухвалили після зустрічі з держсекретарем США Марко Рубіо, котрий висловив занепокоєння щодо китайського впливу на Панамський канал.
Муліно акцентував, що суверенітет Панами над каналом не підлягає обговоренню, але країна готова до діалогу з США щодо усунення їхніх занепокоєнь.
Раніше президент США Дональд Трамп неодноразово заявляв про намір відновити контроль США над Панамським каналом, вказуючи на значний вплив Китаю на цей стратегічний водний шлях. Панама вирішила вийти з китайської ініціативи після ультиматуму США щодо Панамського каналу.
Президент Панами запевнив, що уряд країни не продовжуватиме меморандум про взаєморозуміння з Китаєм, підписаний у 2017 році в межах ініціативи “Один пояс — один шлях”.
Довідка. “Один пояс, один шлях” — ініціатива КНР, глобальна стратегія розвитку інфраструктури, прийнята урядом КНР у 2013 році для інвестування майже у 70 країн та міжнародних організацій. Її вважають центральною у зовнішній політиці Генерального секретаря Комуністичної партії Китаю та лідера КНР Сі Цзіньпіна, котрий спершу анонсував стратегію як “Економічний пояс Шовкового шляху” під час офіційного візиту до Казахстану у вересні 2013 року.
Ініціативу включили до Конституції КНР у 2017 році. Уряд Китаю називає цю ініціативу “спробою покращити регіональні зв’язки”. Проєкт має цільову дату завершення у 2049 році, яка збігатиметься зі сторічною річницею проголошення Китайської Народної Республіки. У відповідь Сполучені Штати, Японія та Австралія у 2019 році сформували зустрічну ініціативу — мережу Blue Dot Network.
- Уряд Панами направив лист до Організації Об’єднаних Націй (ООН), в якому висловив занепокоєння через заяви президента США Дональда Трампа щодо повернення контролю над Панамським каналом.
- Новообраний президент США Дональд Трамп відмовився взяти на себе зобов’язання не використовувати американських військових для отримання контролю над Панамським каналом і Гренландією.
- Трамп висловив невдоволення “надмірними зборами і тарифами”, які Панама стягує за використання Панамського каналу.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте здійснить дводенний візит до Вашингтона, де зустрінеться з президентом США Дональдом Трампом, держсекретарем Марко Рубіо, міністром оборони Пітом Гегсетом, та членами Конгресу.
Сербія віддана стратегічному партнерству зі США та має намір розвивати співпрацю з Вашингтоном у всіх сферах — від енергетики до штучного інтелекту, повідомив президент країни Александар Вучич за результатами зустрічі з представником Державного департаменту США з питань Європи Бренданом Ханраханом.
Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.
Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.