Папа Франциск засудив загибель дітей у «глобальних конфліктах»

Джерело: Reuters

3 лютого Папа Римський Франциск засудив загибель дітей під час “глобальних конфліктів”, заявивши, що “ніщо не варте життя дитини”.

Понтифік, котрий критикував як військовий наступ Ізраїлю на Сектор Гази, так і повномасштабну російсько-українську війну, цього разу не конкретизував про що саме мовить у своєму зверненні.

Те, що ми спостерігаємо майже щодня останнім часом, а саме діти, які гинуть під бомбами… є неприйнятним, — сказав Франциск. — Вбивати дітей — це відмовлятися від майбутнього, — додав він.

Додамо, Франциск під час різдвяного послання закликав до припинення війни в Україні шляхом перемовин між Києвом та Москвою. У промові “Urbi et Orbi” (“Місту та світу”) понтифік прямо згадав про російсько-українську війну і закликав до “сміливості, яка потрібна, щоб відчинити двері до перемовин”.

Тоді як 15 грудня, під час першого візиту на французький острів Корсика, Папа Римський Франциск згадав російський народ у полуденній молитві про мир у кафедральному соборі міста Аяччо, знову назвавши українців та росіян “братами”.

Нещодавно в інтерв’ю швейцарській телекомпанії RSI, Франциск  закликав Україну мати мужність підняти “білий прапор” та розпочати переговори про припинення війни з Росією. Таки понтифік відповів на запитання журналіста, чи згоден він з тими, хто закликає Україну здатися, піднявши білий прапор.

Ці слова викликали різку критику з боку Києва та країн Заходу. Колишній глава МЗС України Дмитро Кулеба відповів понтифіку, що прапор України синьо-жовтий, а не білий.

Згодом кардинал П’єтро Паролін пояснив, що першою умовою для переговорів є припинення агресії з боку Росії.

  • Папа Франциск наприкінці своєї авдієнції у середу, 27 листопада, на площі Святого Петра у Ватикані наголосив на підтримці України. Папа вказав на складні умови, в яких українці готуються пережити наступну зиму.
  • Франциск висловив занепокоєння щодо рішення України заборонити діяльність російської церкви на своїй території. Під час зустрічі з вірянами Папа зазначив, що продовжує з болем спостерігати за подіями в Україні та РФ.
  • Під час загальної аудієнції в останню середу червня Папа Римський зустрівся з родичами незаконно засуджених у Росії військовополонених бійців бригади “Азов”.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.