«Папа не вимагає від України капітуляції»: у Ватикані пояснили заяви про «білий прапор»

Джерело: ANSA

Директор Ватиканської пресслужби Маттео Бруні опублікував роз’яснювальну заяву після слів Папи Римського про те, що Україна повинна мати “мужність під білим прапором” вести переговори з Росією про припинення війни.

Він заявив, що Франциск використовував термін “білий прапор”, який підібрав інтерв’юер.

Бруні також наголосив, що Папа мав на увазі “припинення вогню та переговори”, а не капітуляцію.

Він додав, що Папа залишається з тією ж надією, яку нещодавно повторював до других роковин вторгнення Росії в Україну.

“Я відновлюю свою глибоку прихильність до змученого українського народу і молюся за всіх, зокрема за численних невинних жертв. Я благаю, щоб ми знайшли ту частку людяності, яка дозволить нам створити умови для дипломатичного вирішення в пошуках справедливого і тривалого миру”, – підсумовує записку Бруні.

Довідково: Папа Римський Франциск сказав в інтерв’ю, що Україна повинна мати “мужність під білим прапором” вести переговори з Росією про припинення війни.

“Я вважаю, що найсильнішим є той, хто дивиться на ситуацію, думає про людей і має мужність під білим прапором вести переговори”, — сказав Франциск, додавши, що переговори мають відбуватися за допомогою міжнародних сил.

Раніше Франциск вже говорив про необхідність переговорів у російсько-українській війні, проте він вперше використав термін “білий прапор”.

“Слово вести переговори – це сміливе слово. Коли ви бачите, що ви зазнали поразки, що справи йдуть не добре, ви повинні мати мужність вести переговори”, – додав Папа.

Франциск закликав “не соромитись вести переговори, поки все не стане гірше”, а на запитання, чи готовий він стати посередником, відповів: “Я тут”.

Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.

Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина. 

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.

Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.

1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.