«Папа не вимагає від України капітуляції»: у Ватикані пояснили заяви про «білий прапор»

Джерело: ANSA

Директор Ватиканської пресслужби Маттео Бруні опублікував роз’яснювальну заяву після слів Папи Римського про те, що Україна повинна мати “мужність під білим прапором” вести переговори з Росією про припинення війни.

Він заявив, що Франциск використовував термін “білий прапор”, який підібрав інтерв’юер.

Бруні також наголосив, що Папа мав на увазі “припинення вогню та переговори”, а не капітуляцію.

Він додав, що Папа залишається з тією ж надією, яку нещодавно повторював до других роковин вторгнення Росії в Україну.

“Я відновлюю свою глибоку прихильність до змученого українського народу і молюся за всіх, зокрема за численних невинних жертв. Я благаю, щоб ми знайшли ту частку людяності, яка дозволить нам створити умови для дипломатичного вирішення в пошуках справедливого і тривалого миру”, – підсумовує записку Бруні.

Довідково: Папа Римський Франциск сказав в інтерв’ю, що Україна повинна мати “мужність під білим прапором” вести переговори з Росією про припинення війни.

“Я вважаю, що найсильнішим є той, хто дивиться на ситуацію, думає про людей і має мужність під білим прапором вести переговори”, — сказав Франциск, додавши, що переговори мають відбуватися за допомогою міжнародних сил.

Раніше Франциск вже говорив про необхідність переговорів у російсько-українській війні, проте він вперше використав термін “білий прапор”.

“Слово вести переговори – це сміливе слово. Коли ви бачите, що ви зазнали поразки, що справи йдуть не добре, ви повинні мати мужність вести переговори”, – додав Папа.

Франциск закликав “не соромитись вести переговори, поки все не стане гірше”, а на запитання, чи готовий він стати посередником, відповів: “Я тут”.

Президент США Дональд Трамп зголосився повернути Росію до складу G7. Виступаючи в Білому домі перед журналістами, він також наголосив, що вважає видворення Росії з “Великої сімки” помилкою.

Вперше Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” відбулася під головуванням Великої Британії. Українська сторона висловила вдячність главі Міноборони Британії Джону Гілі за активізацію зусиль та збереження формату.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 лютого. На даний час відбулося 107 бойових зіткнень.

13 лютого президент США Дональд Трамп повідомив про зустріч представників США, України та Росії у межах Мюнхенської безпекової конференції.

В Росії “будуть раді вітати” президента США Дональда Трампа на святкуванні 9 травня, якщо він вирішить приїхати, заявив прессекретар Кремля Дмитро Пєсков.