Папа Римський не зміг завершити проповідь через проблеми з диханням
Джерело: ANSA
Папа Римський Франциск у неділю, 9 лютого, не зміг завершити виголошення своєї проповіді через проблеми з диханням.
Як розповіли у виданні, під час спеціальної меси з нагоди ювілею збройних сил, поліції та сил безпеки на площі Святого Петра понтифік прочитав початок проповіді, а далі передав текст церемоніймейстеру, доручивши дочитати до кінця.
“Зараз я вибачаюся і прошу помічника продовжити читати (проповідь – ред.), тому що мені важко дихати”, – сказав 88-річний понтифік, який лікується від важкого бронхіту.
У своїй проповіді Святіший Отець закликав військових і силовиків пам’ятати мету їхньої служби: “сприяти життю, рятувати життя” і “завжди захищати життя”.
“Будьте пильними проти спокуси культивувати дух війни; будьте пильними, щоб не спокуситися міфом сили та гуркотом зброї; будьте пильними, щоб не заразитися отрутою пропаганди ненависті», – зазначив Папа.
Він також закликав молитися за мир у країнах, що страждають через війни, зокрема й у “стражденній Україні”.
Як зазначає France24, у Святому Престолі заявили, що Папа Римський проводив свої зустрічі в п’ятницю та суботу вдома у Ватикані, щоб мати можливість відпочити.
За даними газети, останніми роками понтифік мав низку проблем зі здоров’ям – від болю в колінах і стегнах до запалення товстої кишки. Також йому прооперували грижу.
У 2023 році Папа Римський, якому в молодості видалили частину однієї легені, три ночі провів у лікарні з бронхітом, який вилікували за допомогою антибіотиків.
- Папа Римський Франциск закликав українську молодь “відкинути війну”, “пробачити ворогам” та “не відповідати ударом на удар”.
Компанія Netflix розпочне тестування стрічки вертикальних відео у своєму мобільному додатку, щоб допомогти глядачам відкрити для себе щось нове для перегляду. Нововведення нагадує соцмережу TikTok.
Триває 1173-тя доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 965 тисяч осіб.
Згідно зі звітом Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, квітень став найсмертоноснішим серед цивільних в Україні з вересня 2024 року: щонайменше 209 людей загинули, ще 1146 зазнали поранень.
У пункті пропуску “Ужгород” військовослужбовці Чопського загону завадили спробі незаконного переміщення через державний кордон старовинної ікони, яка може становити історичну або культурну цінність.
У Ватикані оголосили, що інтронізаційна меса Папи Римського Лева XIV відбудеться у неділю, 18 травня, на площі Святого Петра.