Папа Римський провів розмову з генералом Міллі: обговорили війну РФ проти України

Джерело: CNN

21 серпня Папа Франциск обговорив війну РФ проти України з високопоставленим генералом США Марком Міллі під час зустрічі у Ватикані.

За словами речника полковника Дейва Батлера, голова Об’єднаного комітету начальників штабів генерал Марк Міллі мав “честь і привілей” зустрітися з Папою.

Сторони спілкувалися близько 30 хвилин, американський генерал подарував Папі Франциску копію Конституції США.

Під час обговорення війни понтифік був особливо стурбований кількістю жертв серед цивільного населення України.

Міллі, який зазвичай зустрічається зі своїми колегами та іншими високопоставленими особами у парадній уніформі, натомість був одягнений у цивільний костюм.

Папа Римський Франциск був відвертим критиком війни РФ проти України. Раніше, перебуваючи в Португалії, Папа Римський риторично запитав, яким шляхом прямує Європа, якщо не припинити війну в Україні. Він закликав Росію знову приєднатися до Чорноморської зернової ініціативи та зазначив, що Ватикан є частиною місії з припинення війни.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.