Папа Римський запропонував Європі припинити війну в Україні «креативними способами»

Джерело: Vatican News

Папа Римський Франциск у межах звернення до португальської влади закликав Європейський Союз розвивати дипломатію миру, спрямовану на врегулювання конфліктів, зокрема у контексті війни в Україні.

“Ми пливемо бурхливими хвилями океану історії. Куди ж ти пливеш, якщо не пропонуєш світові шляхів миру, креативних способів припинити війну в Україні та численні конфлікти, які кров’ю обагряють світ?” – сказав Папа, звертаючись до Європи.

Водночас він засудив зростання інвестицій Заходу у виробництво озброєння, зауваживши, що це є “виснаженням його справжнього людського капіталу: освіти, охорони здоров’я, держави загального добробуту”.

За словами Папи, він мріє про Європу, яка “використовує свої величезні таланти для врегулювання конфліктів”.

Заступник міністра фінансів США Воллі Адейемо в середу, 29 травня, відвідає Київ для переговорів з міністром фінансів України Сергієм Марченком та іншими урядовцями щодо майбутніх планів посилення санкцій проти Росії.

Станом на 11:00 в середу, 29 травня, на фронті вже відбулось 28 бойових зіткнень. Окупанти здійснили шість авіаударів із застосуванням десяти КАБів та 476 обстрілів позицій ЗСУ. 

Український режисер та військовий Олег Сенцов повідомив, що його новий фільм “Реал” вперше покажуть в рамках програми “Спеціальні покази” на 59-му Міжнародному кінофестивалі в Карлових Варах у Чехії.

Державне бюро розслідувань (ДБР) повідомило про викриття численних фактів катування ув’язнених у кількох регіонах України. Серед цього підозру в катуваннях висунули чотирьом службовцям Божковської виправної колонії №16 на Полтавщині.

Швеція надасть Україні військову допомогу в розмірі 13,3 мільярда шведських крон (1,3 мільярда доларів), що є найбільшим пакетом допомоги на сьогодні від цієї скандинавської країни.