Папа Римський запропонував Європі припинити війну в Україні «креативними способами»
Джерело: Vatican News
Папа Римський Франциск у межах звернення до португальської влади закликав Європейський Союз розвивати дипломатію миру, спрямовану на врегулювання конфліктів, зокрема у контексті війни в Україні.
“Ми пливемо бурхливими хвилями океану історії. Куди ж ти пливеш, якщо не пропонуєш світові шляхів миру, креативних способів припинити війну в Україні та численні конфлікти, які кров’ю обагряють світ?” – сказав Папа, звертаючись до Європи.
Водночас він засудив зростання інвестицій Заходу у виробництво озброєння, зауваживши, що це є “виснаженням його справжнього людського капіталу: освіти, охорони здоров’я, держави загального добробуту”.
За словами Папи, він мріє про Європу, яка “використовує свої величезні таланти для врегулювання конфліктів”.
- 30 липня Папа Римський Франциск закликав РФ скасувати рішення про відмову від Чорноморської зернової угоди, за якою України експортувала зерно зі своїх морських портів, попри триваючу повномасштабну війну.
- Президент США Джо Байден зустрінеться зі спецпредставником Ватикану для обговорення примусової депортації українських дітей до Росії. Зустріч пройде в той час, коли Святий Престол працює над процедурою безпечного повернення вимушено переміщених українських дітей.
- Папа римський Франциск запропонував зустрітися з головним патріархом РПЦ Кирилом в одному з аеропортів Москви. Літак понтифіка здійснить дозаправку на шляху до Монголії.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.
Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.
17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії.
Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.