Папа Римський закликав російських «братів» відновити «зернову угоду»

Джерело: Reuters

30 липня Папа Римський Франциск закликав РФ скасувати рішення про відмову від Чорноморської зернової угоди, за якою України експортувала зерно зі своїх морських портів, попри триваючу повномасштабну війну.

17 липня Росія вийшла з Чорноморської угоди після того, як заявила, що її вимоги щодо послаблення санкцій щодо її власного експорту зерна та добрив не були виконані. Москва також нарікала, що в бідні країни не надходить достатньо зерна.

Я звертаюся до моїх братів, влади Російської Федерації, щоб Чорноморська ініціатива могла бути відновлена ​​і зерно могло транспортуватися безпечно, — зазначив Франциск під час свого щотижневого послання.

Світові ціни на пшеницю підскочили після того, як РФ вийшла з угоди, укладеної за посередництва ООН і Туреччини в липні 2022 року, і почала націлюватися на українські порти та зернову інфраструктуру на Чорному морі та Дунаї.

Звертаючись до натовпу на площі Святого Петра, Папа Франциск закликав вірян продовжувати молитися “за мученицьку Україну, де війна знищує все, навіть зерно”, назвавши це “тяжкою образою Бога”.

Читайте також: Світ може змусити Росію повернутися до зернової угоди – The Economist

Минулого тижня президент РФ Володимир Путін запропонував постачати Африці зерно безоплатно, проте голова Африканського союзу Азалі Ассумані відповів, що цього “буде недостатньо”.

Папа Франциск неодноразово засуджував агресивну війну Росії проти України, але також намагався зберегти відкритий канал зв’язку з Москвою. Зокрема у травні він доручив голові Єпископської конференції Італії кардиналу Маттео Зуппі виступити мирним посланником.

Вже 28 липня африканські лідери закликали Путіна, щоб він здійснив мирний план щодо припинення війни в Україні та відновив угоду щодо експорту українського зерна.

Президент України Володимир Зеленський планує робочий візит до Франції у четвер, 6 червня, про що сказав президент Франції Емманюель Макрон.

Станом на ранок 29 травня, всього за добу росіяни 17 разів обстріляли населені пункти Донецької області. Є загиблі та поранені.

Внаслідок російських авіаударів по будівельному гіпермаркету у Харкові 25 травня збільшилась кількість загиблих.

Колишній президент США Дональд Трамп під час зустрічі з донорами зробив кілька гучних заяв, зокрема сказав, що “бомбив би Москву, якби Росія вторглась в Україну”.

Чеська ініціатива щодо прискорення постачань боєприпасів Україні зібрала 1,6 мільярда євро (1,74 мільярда доларів). Перші постачання мають надійти вже за кілька днів, повідомив 28 травня прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала.