Папа Римський закликав російських «братів» відновити «зернову угоду»

Джерело: Reuters

30 липня Папа Римський Франциск закликав РФ скасувати рішення про відмову від Чорноморської зернової угоди, за якою України експортувала зерно зі своїх морських портів, попри триваючу повномасштабну війну.

17 липня Росія вийшла з Чорноморської угоди після того, як заявила, що її вимоги щодо послаблення санкцій щодо її власного експорту зерна та добрив не були виконані. Москва також нарікала, що в бідні країни не надходить достатньо зерна.

Я звертаюся до моїх братів, влади Російської Федерації, щоб Чорноморська ініціатива могла бути відновлена ​​і зерно могло транспортуватися безпечно, — зазначив Франциск під час свого щотижневого послання.

Світові ціни на пшеницю підскочили після того, як РФ вийшла з угоди, укладеної за посередництва ООН і Туреччини в липні 2022 року, і почала націлюватися на українські порти та зернову інфраструктуру на Чорному морі та Дунаї.

Звертаючись до натовпу на площі Святого Петра, Папа Франциск закликав вірян продовжувати молитися “за мученицьку Україну, де війна знищує все, навіть зерно”, назвавши це “тяжкою образою Бога”.

Читайте також: Світ може змусити Росію повернутися до зернової угоди – The Economist

Минулого тижня президент РФ Володимир Путін запропонував постачати Африці зерно безоплатно, проте голова Африканського союзу Азалі Ассумані відповів, що цього “буде недостатньо”.

Папа Франциск неодноразово засуджував агресивну війну Росії проти України, але також намагався зберегти відкритий канал зв’язку з Москвою. Зокрема у травні він доручив голові Єпископської конференції Італії кардиналу Маттео Зуппі виступити мирним посланником.

Вже 28 липня африканські лідери закликали Путіна, щоб він здійснив мирний план щодо припинення війни в Україні та відновив угоду щодо експорту українського зерна.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.